• Syfilis v tehotenstve

    , Autor: Juliaaaa

    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, v 12. týždni mi z krvných testov vyšiel pozitívny syfilis bola som hospitalizovaná liečili ma liekom Rovamicyne 14 dní pretože mám alergiu na penicilín. Myslite že je liečba rovnako efektívna ako pri penicilíne ? Mám sa obávať o plod ? Čo všetko mu hrozí ? Ďakujem

    Dobrý deň,
    toto je pomerne zložitá otázka, viem, že sa niekedy odporúča podávať penicilín pri syfilise aj pri alergii (závisí na type alergie, to sa dá otestovať) alebo sa odporúča hyposenzibilizácia.
    Nie som kožný lekár, a tak neviem, či je naozaj rovamycín ideálna liečba. Neliečený syfilis v tehotnosti naozaj vážne ohrozuje vývoj plodu.