• Oluvacia

    Dobrý deň,
    Chcela by som sa opýtať, počas oluvačných dní už 5tý deň silno krvácam a stále to neprestáva.
    Môj gyn mi vravel že je to normálne ale vraj len cca 2 dní.
    Čo to môže spôsobovať ?
    Ďakujem

    Dobrý deň,
    počas ovulácie (respektíve tesne pred ňou) náhle poklesne hladina estrogénov (ženské pohlavné hormóny) v krvi a to vlastne spôsobí ovuláciu, pri tom môže dôjsť aj k odlúpeniu časti sliznice maternice a ku krvácaniu. Ak nenastúpi dostatočná produkcia progesterónu (ženský pohlavný hormon, ktorý sa vylučuje po ovulácií), môže sliznica naďalej odchádzať a krvácanie je dlhšie. Ak by sa situácia opakovala viac krát, je vhodné vyšetrenie.