• Prídavná prsná žľaza

    Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť ohľadne prídavnej prsnej žľazy, ktorá mi bola diagnostikovaná. Chirurg mi odporučil operáciu na oboch stranách, aj keď nemám žiadne problémy, len po pôrode sa mi obe prídavné žľazy zdurili, ale asi po troch dňoch masírovania sa to napravilo. Bola som na USG, kde je v správe uvedené: "Žľaza fertilného typu, miestami akustické tiene z tkaniva (ako pri BMD-nie výrazné zmeny). Bilat subaxillárne smerom do axillárneho výbežku prsníkov ostrovčeky žľazy cca do 2-3cm, v týchto miestach aj ojedinelá ductektázia -známky accesórnej žľazy bilat. Bez path zväčšených LU v axillách. Bez TU ložísk." Viem, že je to dosť rozsiahle, ale termín na operáciu už mám 6.10. a nikto ma neinformoval, či to musím podstúpiť, či to neovplyvní dojčenie v prípade ďalšieho bábätka a tiež z kozmetickej stránky, aké to bude mať následky.Rýchlo ma vyprevadili z ordinácie s hlavou plnou otázok. Niekde som čítala, že je to lepšie dať urobiť plastickému chirurgovi, ovšem za to sa asi bude dosť platiť. Ďakujem za radu, som už dosť zúfalá.

    Dobrý deň,
    to počujem prvý krát, že by bolo potreba operovať prídatné žľazy ak nerobia problémy. Závisí však aj na ich veľkosti a umiestnení. Dojčenie to neovplyvní, lebo operácia sa nerobí na prsníkoch ale vedľa, čo sa týka kozmetickej stránky, rez sa dá urobiť, tak že bude prakticky neviditeľný.