• Menopauza - nedostatok hormónov

    Akým spôsobom sa dá zistiť u ženy u ktorej začína menopauza, že ktorého hormónu má nedostatok, či sa jedná o estrogén, alebo progesterón? Musí to byť len rozbor krvi, prípadne sa to dá zistiť na základe psychických a telesných problémov? Ak áno, tak na základe ktorých a to rozlišuje?

    Dobrý deň,
    je to strašne jednoduché - ako prvá vysadí ovulácia a preto chýba na začiatku progesteron, ale to žena nezistí na sebe, jedine, že sa jej može zosilniť a skrátiť menštruácia. Až keď sa začne znižovať produkcia estrogénov, potom začnú menopauzálne príznaky.