• zaciatky,,,

    dobry den, pan doktor, menzes mi meska jeden den a mam potvrdene tehotenstvo tehotenskym testom doma. Vyzera to na 4 tyzden, zaciatok piateho tyzdna. Troska nas to s manzelom zaskocilo,a le nevadi. Chcela by som s alen opytat- je v poriadku, ze este nemam ziadne symptomy? Nic- ziadne caste mocenie, unava normalne ako predtym, prsia nemam vobec citlive, ziadne zmeny. Nic ma neboli, ziadne chute, nechute. Je to v poriadku, je este skoro na symptomy?
    Este co ma trapi, kedze som otehotnela s antikoncepciou Nuvaring , tak som to netusila...ze sa to stalo...a tak som fajcila cca 7 cigariet denne. V momente ako som si dnes spravila test a je pozitivny s tym koncim. Prosim, uteste ma, ze sa nemohlo nic stat. Nikdy by som si to neodpustila. Dakujem

    Dobrý deň,
    niekto nemá žiadne príznaky po celý prvý trimester. Ak máte iba pozitivíny test, stále ešte je riziko potratu cca. 45%.
    Fajčenie na začiatku tehotnosti nie je až tak rizikové ako v neskorších štádiách. Som prekvapený, že Nuvaring zlyhal, je to pomerne bezpečná antikoncepcia.
    Riziká poškodenia plodu nemáte vyššie oproti bežnej populácii.