• porod

    som v 5 mesiaci tehotenstva a budem rodit cisarskym rezom.nieje to moja volba,ale z lekarskeho hladiska.chcela by som vas poprosit,ci by ste mi nepopisali,co ma caka a ako to bude prebiehat a ci musim mat dake bolesti,az potom sa bude robbit zakrok.

    Dobrý deň,
    závisí na skúsenostiach pracoviska, najčastejšie sa cisárske rezy robia v lokálnej anestéze (spinálna alebo epidurálna). Mne trvá cisársky rez cca. 15-20 minút, robíme ho šetrnou metódou tak, že ženy už 3. deň po operácii možeme prepustiť domov.
    Avšak poznám lekárov, ktorí sú schopní robiť nekomplikovaný cisársky rez vyše hodiny a ženy držia v nemocnici týždeň aj viac.