• mykóza

    Dobrý deň. Som v 22 týždni tehotnosti a lekár mi zistil mykózu. predpísal mi MYCOMAX( mám užiť dve tabletky v rozpätí asi 5 dní).. chcem sa len opýtať, čo som sa jeho zabudla a to : ako je to s pohlavným životom pri užívaní takéhoto lieku alebo aj pri mykóze celkovo? máme s manželom abstinovať, alebo si pri dodržaní maximálnej hygieny môžeme raz za čas dopriať milovanie? (manžel momentálne chodí na týždňovky, takže máme menej frekventovaný sexuálny život..) Ďakujem za váš čas..

    Dobrý deň,
    mycomax je v tehotnosti kontraindikovaný a som veľmi prekvapený, že prečo Vám nedal lokálne čípky, ktoré sú bezpečné.
    Takže kúpte si gynopevaryl masť alebo čípky, preliečte sa, a mycomax neužívajte.
    Vyhnite sa na týždeň vaginálnemu styku.