• Vodička MKD

    Vážený pán doktor,
    mám na Vás 3 otázky:
    1:V októbri by sme sa s manželom chceli začať snažiť o dieťatko, ale v marci mi bola nasadená liečba Fungolonom kvoli častým kvasinkovým infekciám.Liečbu končím 11.9. a do konca septembra musím užívať homeopatické kvapky Mastodynon.Hneď začiatkom októbra mám ovuláciu.Možeme mať s manželom už vtedy nechránený styk, alebo po liekoch ktoré užívam musí byť nejaká pauza?Od začiatku augusta užívam aj kyselinu listovú.
    2:Pred rokmi som bola operovaná na slepé črevo, po ktorom mi samozrejme ostala jazva.AKo ju počas tehotenstva ošetrovať?Tak isto ako celé brucho prípravkami na strie alebo niečim špeciálnym?
    3:Táto záležitosť ma veľmi trápi, pretože sa snažím robiť všetko preto, aby naše dieťatko bolo zdravé a nechcela by som privodiť zbytočné problémy.Pracujeme s manželom ako vodiči kamiónu.Ak by som v aute otehotnela, a tehotenský test by bol pozitívny po vynechaní menzesu, tak by som sa domov dostala v nejaký 3-4TT.Fyzicky sa v práci nenamáham, sedím na vzduchovom ortopedickom vankúši, hlavne pre problémy s chrbticou-tlmí nárazy, ale sú cesty ktoré sú veľmi rozbité a neviem čo by to urobilo s dieťatkom.Pretože ak by som mala ostať doma tak pravdepodobnosť stretu manžela s mojou ovuláciou je dosť nízka a na bábatko by som z tohoto dovodu nerada roky čakala.
    Ďakujem za odpoveď
    Vaša verná čitateľka Michaela

    Dobrý deň,
    1. nie je nutná pauza, po liečbe hneď možete otehotnieť
    2. nemusíte jazvu po operácii nijak zvlášť ošetrovať, je pravdepodobné, že sa Vám v tehotnosti viac sfarbí dohneda ale s tým sa nedá nič robiť
    3. cesta kamiónom nijako tehotnosť neovplyvní a nesposobuje poškodenie plodu ani potrat.