Poradňa gynekológa MUDr. Záhumenského.

Poradňa gynekológa MUDr. Záhumenského.
16,885 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa gynekologických problémov odpovedal MUDr. Jozef Záhumenský, PhD., vedúci lekár pôrodníckej časti Gynekologicko-pôrodoníckej kliniky FN Na Bulovce.

Všetky zadané otázky ako aj odpovede Dr. Záhumenského vám pre veľký záujem prinášame v podobe archívu, zadávanie nových otázok nie je možné.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • meškanie menštuácie

  , Autor: odbornik2

  Dobrí deň Pán doktor. Moje meno je Mirka a potrebovala by som sa s vami poradiť.
  Môj doktor mi po ročnom užívaný antikoncepcie YADINE odporučil aspoň mesačnú pauzu z odôvodnením, že žena ktorá ešte nerodila je vhodné aby si aspoň raz do roka spravila pauzu aby sa jej úplne nezastavila činnosť vaječníkov...Túto mesačnú pauzu po odporúčaní som si teda dala aj ja..lenže po tomto mesiaci mi nenabehla menštruácia..doteraz som mávala pravidelnú, bezbolestnú..menštruácia mi mala nabehnúť 11.06- čiže sobotu a dnes to už je piaty deň čo mi mešká... U doktora som bola naposledy pred dvoma týždňami, kedy mi spravil kompletnú preventívnu prehliadku, a predpísal mi ďalšie balenie YADINE čo by som mala začať užívať zrovna dnes. Lenže menštruáciu som nemala a tak neviem, či mám ďalej čakať, alebo či bez problémov začať užívať nové balenie YADINE. Ďakujem :) teším sa na Vašu odpoveď :)..

  Odpovedá: doc. MUDr. Jozef Záhumenský, PhD.

  Dobrý deň,
  prosím poraďte sa so svojím lekárom, lebo taký nezmysel ako je vynechanie antikoncepcie na mesiac som ja ešte nepočul a neviem, čo s tým kolega zamýšľal.