• Hrbolceky na krcku

    Dobrý deň,

    som momentálne v 31.tt. Pri zavádzaní probiotík do posvy som si nahmatala myslím, že dva maličké hrbolceky na krkcu. Sú úplne malinké v blízkosti osi krčku. Prevenciu mám naposledy minuly rok, ten rok nie, nakoľko som ostala tehotná. Lekár mi však pri poradni na krčok pozeral. Takýto hrbolcek som si nahmatala aj v minulosti, potom zmizol a zase sa objavil časom. Môže sa jednať o nabotovu cystu? Dúfam, že sa nemusím obávať rakoviny.

    Dobrý deň,
    môže naozaj ísť o tzv. Ovula nabothi (nabotova cysta) - upchanú žliazku na krčku, v ktorej sa hromadí hlien a vytvorí drobný útvar, je to neškodná záležitosť.