• Bolesti pri ovulácii

    Dobrý deň, pán doktor.
    Od tretieho pôrodu mávam dosť silne bolesti pri ovulácii (vaječníky, maternica, kríže). Riešila som to, samozrejme, u gynekológa. Urobil mi sono, stery, vyšetril ma a že z jeho strany všetko ok, mám si dať Ibalgin. Pýtala som sa či naozaj neexistuje aspoň nejaký doplnok, ktorý by som užívala na zmiernenie, vraj len HAK, ktorú mne je zbytočne užívať nakoľko manžel absolvoval po treťom dieťati vazektomiu, aby som nemusela nič užívať. Naozaj nie je iný spôsob, ako týmto bolestiam predchádzať? Ďakujem

    Dobrý deň,
    hormonálna antikoncepcia je liekom prvej volby pri bolestiach, okrem toho znižuje aj riziko smrti na rakovinu o viac ako 13%, určite by som ju odporúčal, žiaĺ v tejto smutnej krajine Vám to nehradí verejné poistenie (ani vazektomiu, že).