• Som stratená

    Pán doktor moje problémy nastali po pôrode. Mám zníženú imunitu.
    Po pôrode sa mi opakujú kvasinky, ecoli…Pani doktorka mi konečne predpísala liečbu fluctosandozom )dlhodobo 6M prvé 4dni menzes po 1 tabletke) a gynoflor aj napriek tomu som ich dostala. (Odporučila gyn, laser zle zošitie doktor povolil jazvu plus ošetrenie pošvy kvôli zápalom). Poslala ma aj na imuno…
    V piatok ráno som dostala svrbenie a začervenanie v okoli konečníka a pyskoch. Išla som na kožné, podľa doktorky ekzém. Predpísala masť Elocom a zobrala kultiváciu. V piatok večer sa mi vyhodili malinké biele pľuzgiere… ale pošva ma nebolela vo vnútri….
    Išla som s tým na gyn. pohotovosť podľa nich herpes… dali liečbu - krém na herpes a nejake tabletky na herpes. Zobrali kultiváciu.
    Tak som sa potierala tym krémom, aj krémom od kožnej plus aj tie tabletky. Na druhý deň výsev zmizol. V pondelok som bola u svojej gyn.. podľa nej to herpes nieke a liečbu naň mi nepredĺžila. Že herpes vyzerá inak…
    Tak som dobrala tu liečbu aj som sa prestala potierať. Lenže prišiel menzes… mierne svrbenie pretrváva aj začervenanie…
    Dnes som volala o výsledky a vyšli kvasinky a herpes nie. Ale povedali že herpes nemusel vyjsť v kultivácii a očividne liečba zabrala ale predpísali mi liečbu na kvasinky pre mňa aj manžela…

    Musím počkať aj na výsledky od kožnej..

    Moja otázka znie vážne by sa herpes neukázal v kultivácii? Keďže tvrdia že je to zmiešaná herpeticko-kvasinkova infekcia…
    Vie to zistiť kožná?

    Moja gyn bola názoru že mám počkať na výsledky od kožnej, že kožná vie ako vyzerá herpes…
    Vie gynekológ urobiť nejaké špeciálne stery a zistiť či mám ten herpes?
    Mám pocit že je to začarovaný kruh a ja neviem čo mi je…

    Dobrý deň,
    herpes genitalis je vírusová infekcia, ktorá sa nedá dokázať bežnou kultiváciou. Zisťuje sa špeciálnymi vyštereniami, najčastejšie pomocou tzv. PCR, čo Vám isto na pohotovosti nevzali. Ja si tiež myslím, že ste nemali herpes genitalis, skôr to vyzerá na kvasinkovú infekciu, kúpte si krém na kvasinky v lekári /jenamazol/ a preliečte sa aspoň 14 dní lokálne.
    Mimochodom na genitálny herpes naozaj neúčinkujú tie mastičky na ústa.