• Bolesť

    Dobrý deň. Rada by som sa s Vami poradila. Už pól roka mám gynekologické potiaže. Pálenie( nie každý deň), občas svrbenie, bolesť pri každom styku(bolesť pri vchode do pošvy). Výtok žiadny. V marci som mala nález streptokoka, ktorého som liečila Macmiror tabletami. Pani doktorka mi robila o mesiac neskôr ďalší ster – negatívny. Potiaže pretrvávali, nasadila mi polygynax. Užívam gynimun a aj gynimun na vkladanie. Naposledy mi zobrala stery na streptokokov, candidu, mykoplazmy, ureaplazmy, (aerobne aj anaerobne baktérie)- všetko negatívne. Ale potiaže stále pretrvávajú, hlavne pálenie a bolesť pri styku(pri vchod do pošvy, lubrikacny gél som používala ale nepomohol ). Viete mi poradiť, čo mám ďalej robiť ? Trvá to už 6 mesiacov. Pani doktorka mi už nevie pomôcť, keďže všetky stery, ktoré mi robí vychadzajú negatívne. Mám 30 rokov.Ďakujem

    Dobrý deň,
    vďaka opakovaným liečbam máte zrejme rozbitú imunitu pošvy a zničenú flóru. Stačí malý podnet a pošvovoá sliznica reaguje zápalom.
    Odporučil by som nasadiť dlhodobo probiotiká, a do pošvy čípky cicatridina (kys. hyalouronová) na prevlhčenie. Z celkových opatrení - intímne mydlo, nerobiť výplachy pošvy, obmedziť sladké jedlá, jesť živé jogurty a kvasenú zeleninu a nosiť bavlnenú bielizeň.
    Stav by sa mal postupne upraviť, ale treba by´t trpezlivý.