• dôsledky hysterektómie

    Dobrý večer,
    v súvislosti s mojou predchádzajúcou otázkou a Vašou odpoveďou ohľadom nutnosti hysterektómie by som mala ešte pár otázok.
    Viem, že organizmus každého z nás je individuálny a jeho reakcie tiež. Môžete mi prosím ešte povedať, aké môžu byť negatívne dôsledky hysterektómie? Vaječníky mi ponechajú. Ako potom ďalej fungujú hormóny? Vajíčka naďalej dozrievajú? Môžem očakávať menopauzu skôr ako za normálnych okolností? A čo libido?
    Ďakujem za odpoveď. Prajem veľa zdravia

    Dobrý deň,
    ak Vám ponechajú vaječníky tak sa hormonáne nič nezmení. Menštruáciu síce mať nebudete (pretože nie je z čoho krvácať) ale iná zmena by nemala nastať. Vajíčka naďalej budú dozrievať a libido by nemalo byť ovplyvnené.