• bolesti

    Dobry den,mam 25 rokov,este som nerodila,uz dva roky mam bolesti v pravom podbrusku/oblast praveho
    vajecnika/ absolvovala som rozne vysetrenia-diagnosticku laparoskopiu,
    CT brucha,irigografiu,reumatologicke vysetrenie,neurologicke,ortopedicke,rengeny,vysatrenie
    hrubeho creva aj slepeho creva.....
    vsetko je v poriadku,nenasla sa ziadna pricina bolesti.Bolest prisla necakane a pravdepodobne ju sposobila 6 cm cysta na pravom vajecniku,ktora sa rozpustila vdaka injekciam.Gynekolog tiez nevie zistit pricinu mojich bolesti.Bolest je intenzivna,tupa ale aj pichava,pocitujem take tlaky,mravencenie,palenie a akoby sa mi tam nieco naduvalo a
    kazdu chvilu to malo prasknut.Je to silna bolest a pretrvava cely den,niekedy sa to neda vydrzat,musim si lahnut a zvijam sa od bolesti.Prechadza mi to uz aj do celej panvy a hlavne oblasi maternice.Menzes mavam nepravidelny,meskava 1-2 tyzdne.Pred tyzdnom som skoncila v nemocnici na zenskom,bolo podozrenie na mimomaternicove tehotenstvo,meskal mi menzes a mala som prekrvenu maternicu,lezala som na zenskom a tehotenstvo sa nepotvrdilo,zevraj som mala cystu ktora praskla,ale bolesti su stale.Lekari ma uz neriesia a ja neviem co mam robit,bolesti si velmi silne,prosim poradte mi co mam robit alebo co mozu sposobovat bolesti alebo na koho sa obratit.Vopred dakujem.

    DObrý deň,
    chápem Vaše zúfalstvo, ale žial takto bez všetkých výsledkov vyšetrení a bez podrobnejších informácii Vám naozaj neviem pomocť. Existuje laparoskopický výkon, kedy sa pretnú vazy k maternici a bolesti prestanú, ale naozaj musel by som vidieť nálezy a stanoviť aspoň orientačnú diagnózu.
    Viem, že Vás videl ortopéd, ale skúsil by som najprv rehabilitáciu na krížovú oblasť chrbtice, prípadne vyšetrenie rehabilitačným lekárom. To býva častá príčina, posun krížovej kosti a ťah na nervy, ktoré vedú k maternici a vaječníkom, potom to bolí akoby v podbrušku.