• cytologicke vysetrenie

    Dobry den, chcem Vas poprosit o radu, zaujimalo by ma, ci v pripade, ak je zena v rannom stadiu tehotenstva, resp. v pripade, ak doslo k oplodneniu vajicka (zena o tom nevie) a gynekolog urobi komplet prehliadku - aj sono vysetrenie a cytologicky ster, ci to moze nejak poskodit vajicko? neviem to lepsie vysvetlit, jednoducho, nikdy som nemala zdravotne problemy, menstruacia pravidelna a zrazu som dostala bolesti v podbrusku, ktore neutichali, mala som pocit "nevolnosti" a citila som sa "inak" ako obycajne. bola som na prehliadke u gynekologa (ako som pisala vyssie - aj sono aj ster)..nakoniec menstruacia prisla ako zvycajne, ale je bolestiva a silnejsia. velmi chceme babatko, ide mi len o to, ci v pripade uz spominaneho mohlo dojst k poskodeniu vajicka (mozne tehotenstvo?) alebo to bol len "plany poplach" (a gynekolog by aj skore tehotenstvo pri vysetreni odhalil?). dakujem Vam pekne za skoru odpoved, som z toho smutna :-(

    Dobrý deň,
    sú to samé nezmysly, ak ste aj bola tehotná a potratila ste, tak určite nie kvoli vyšetreniu, ale tehotná ste samozrejme asi nebola, presnejšie ako vyšetrenie je tehotenský test, ale má význam ho robiť až keď vynechá menštruácia 7-10 dní, pretože aj tak sa vačšina tehotností potratí.