• tehotenstvo a výtok

    Dobrý deň pán doktor,

    prečítala som si včera mnohé z vašich rád týkajúcich sa plesňových a hubových ochorení v tehotenstve a použila canesten a vaginálne čípky. Vo vnútri vagíny pociťujem svrbenie, ale najviac ma zaráža výtok, ktorý má zelenú farbu. Nechcem chodiť s každou "hlúposťou" ku gynekológovi, dočítala som sa, že takéto ochorenia sú v tehotenstve bežné, ale keďže ma zarazila farba výtoku, dovolím si obrátiť sa na Vás, či mám pokračovať v liečbe týmito prípravkami, alebo urýchlene ísť ku svojmu gynekológovi (avšak z pochopiteľných dôvodov až v pondelok).
    ďakujem Vám za odpoveď a prajem všetko dobré.

    Dobrý deň,
    zelený výtok býva vačšinou hnisavý, ale nemusí to byť pravidlo.
    Hnisavý výtok býva aj pri mykóze, ak telo reaguje na kvasinky silnou sekréciou bielych krviniek. Hnisavý výtok však často býva pri zápale čípku.
    Ak sa stav nezlepší, je potrebné vyšetrenie, v každom prípade s tým canestenom chybu nespravíte.