• Hak a bolest pri menstruacii

    Dobry den, trpim velmi silnymi menstruacnymi bolestami, v minulosti som brala HAK, avsak aj pocas toho som mala silne bolesti, pocas ktorych som uplne vyradena z fungovania, prace ..cca na 3dni. Vysetrenia u gynekologa bez nejakej priciny, ze to tak proste je, ale ja uz nevladzem takto fungovat. Existuje HAK, ktoru by som mohla brat bez prestavky na krvacanie? Nezvysuje sa vtedy riziko neziaducich ucinkov? Obavam sa hlavne trombozy a pod.

    Dobrý deň,
    je to zvláštne, pretože bolesti pri menštruácii vznikajú kvôli ovulácii a antikoncepcia potláča ovuláciu. U Vás je pravdepodobnou príčinou zúženie krčka maternice, takže pri odchode menštruačnej krvi máte bolesti.
    Áno existuje viacero druhou antikoncepcie, ktoré môžete brať bez prestávky a vyrieši to Vašu situáciu, na toto sú najlepšie preparáty s obsahom dienogestu, ktorý dobre potláča rast sliznice.