• Antidepresíva

    Dobrý deň, užívam antikoncepciu leverette už cez rok avšak užívam aj antidepresíva xanax a chlorprotixhen. Zo začiatku som neužívala žiadnu inú ochranu pri užívaní antikoncepcie a antikoncepcia užívala. Následne sme však používali aj kondóm. Avšak rada by som znova nepoužívala žiadnu ochranu a chcela by som sa opýtať či teda naozaj xanax a chlorprotixhen neznižujú účinnosť antikoncepcie. Antikoncepciu užívam ráno o 7 a antidepresíva večer okolo 21. Som teda dostatočne chránena?

    Dobrý deň,
    popisuje sa, že xanax (obsahuje látku zo skupiny benzodiazepínov) môže zrýchlovať odbúravanie antikoncepcie v pečeni, pretože zvyšuje činnosť daných enzýmov. Ale nenašiel som nikde na internete ani v príbalových letákoch upozornenie, že by naozaj ovplyvňoval účinok. Leverette obsahuje vyššie hladiny hormónov, tak predpokladám, že si zachová účinok aj pri xanaxe. Chloprotixen by nemal mať vplyv.