• Antikoncepcia

    Dobrý deň,
    beriem HAK Maitalon, ale na prelome 2/3 týždňa užívania blistra som mala asi 3 dni riedku stolicu. Po odoznení týchto problémov tiež pohlavný styk, pričom ejakuloval mimo mňa. Užila som pre istotu Escapelle, nakoľko viem, že sperma môže uniknúť aj počas styku. Prišlo mi krvácanie z vysadenia. Je normálne ak by toto krvácanie bolo nižšej intenzity ako obvykle?
    Mám sa na začiatku nového blistra chrániť ešte napríklad Pharmatexom? Kondóm partner neznesie.
    Ešte by som sa s vami rada poradila o možnostiach inej antikoncepcie ako tabletkovej. Práve kôli týmto problémom ako sú hnačka, či zvracanie by som rada prešla k inej alternatíve, ktorá by ma chránila pred nechceným tehotenstvom a nemusela som myslieť na to, že musím užiť tabletku a čo keď zabudnem a podobne. Bolo by vhodné napr. vnútromaternicové teliesko s hormónom? Alebo čo by ste mi odporučili?

    Vďaka za Váš čas a odpoveď.

    Dobrý deň,
    k prvej otázke, riziko zlyhania je veľmi malé, ale ak použijete Pharmatex, tak ho znížite na nulu.
    Páči sa mi Váš zodpovedný prístup, tablety možno nahradiť aj iným druhom antikoncepcie - sú k dispozícií náplaste, vaginálny krúžok, alebo aj hormonálne teliesko pre mladé ženy, prípadne implantát. Všetko sú to veľmi spoľahlivé a účinné metódy a nezaťažujú Vás denným užívaním tabliet.