Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Košický kraj

anonym, 18.08.2008 16:54

Spišská Nová Ves

ahojte všetky mamičky. prosím vás, nie je tu niektorá z vás zo Spišskej Novej Vsi? Rada by som sa tu s niekym zoznámila, pretože som sa tu vydala a kamarátky ostali v Poprade. :D

 • anonym autor
  24.08.2008, 21:38

  ahojte, ja chodím k Dr. Okálymu a k Dr. Osifovi chodím na ultrazvuk. obaja sú veľmi milý a som spokojná. pri pôrode prvej dcérky som nebola veľmi spokojná s dr. som zvedavá ako to dopadne teraz, koho dostanem pri tomto druhom pôrode. už mám to len za nejaký necelý mesiac. človek by mal teraz oddychovať ale nedá sa. ani toho napospím veľa. Moja Simonka má už asi 7x toho roku angínu s vysokými teplotami. minulý týždeň dobrala antibiotiká a dnes sme boli znovu na pohotovosti. ešte že tam bola naša lekárka. doporučila nám, že si máme urobiť aj my výter, či niekto z nás nie je bacilonosič. a uvidíme čo potom, možno dlhodobejšia liečba alebo vyberanie mandlí. :cry:  Simonka sa tešila do škôlky, ale máme ju presunúť na neskôr. :-(  tak nám držte palce, nech nám to dopadne v pohode. pekný deň.

 • anonym autor
  26.08.2008, 07:54

  my to máme za sedem týždňov, 8.9.ide Sárka do škôlky. a tiež ma hnevalo, že WC bolo na druhom konci budovy :!: ale dúfam, že na poliklinike to už bude v každej izbe, umývadlo, sprcha a wc, to by mala byť samzeejmosť. ja som si dva týždne nemohla sadnúť, čo ma bolelo to šitie.

 • anonym autor
  28.08.2008, 14:00

  ahojte. už len nejaké 3 týždne a budeme mať doma valibuka. rýchlo priberá a ja už ani nevládzem, hlavne keď je takto horúco. chystala som sa so Simonkou dnes do mesta na tú rozprávku, ale išli sme ešte na kontrolu k detskej lekárke a mala som dosť, tak som si to rozmyslela. a šli sme späť domov. mrzí ma to kôli malej, ale mne to za to nestálo aby som tam niekde odkvecla, alebo nebodaj porodila. :)  dúfam, že sa dostaneme aspoň na to letisko, keď budú tie lietadlá, chcela by som to vidieť, aj keď bývame pod letiskom a stačilo by mi otvoriť okno a pozerať sa. :)  všetko naraz je tu teraz. aj cirkus došiel. no uvidím čo postíhame, veď je pred nami dlhý víkend. manžel bude konečne s nami dlhšie. pekný deň. :)

 • anonym autor
  29.08.2008, 07:47

  no my sa do cirkusu určite nechystáme, na plagátoch v meste je: drezúra zvierat, presnejšie by bolo napísať týranie zvierat...

  mne tiež nie je dobre, keď je tak teplo a dusno, že sa ani nedá dýchať..

  megie, chodíš na kurz prípravy na pôrod?

 • anonym autor
  30.08.2008, 17:56

  ahoj, nechodím na kurz. chystala som sa pri prvom tehotenstve, ale nejako som sa k tomu nedostala. a teraz je to ťažšie s malou a zvlášť, keď je každú chvíľku chorá. dnes sme s manželom premiestňovali spálňu aby sa nám vošla postieľka. stíhačku sme videli len z okna, lebo malá akurát spala.ani sa na ten rachot nezobudila. :) 

  čo ste sa ostatné odmlčali? alebo nemáte času na internet?

  pekný deň Vám všetkým. :)

 • anonym autor
  31.08.2008, 08:04

  ahoj ahoj, my sme v piatok mali oslavy, svokor mal 6O-ku, takže sa oslavovalo aj včera. :D Akurát, keď sme včera prišli ku švagrine ku štadiónu, začala svoje číslo tá stíhačka, chúďatko Ami, tak sa bála - a ja že s ňou pôjdem troška na prechádzku v kočiariku. no jasne, bola vydesená, bol to hrozný rachot. inak, s tým kurzom prípravy na pôrod...chodila som naň ešte v Poprade, ale pravdupovediac, myslela som si, že to bude na vyššej úrovni. Čo bolo ale celkom dobré, boli raz za čas prednášky priamo s gynekológom a obhliadka pôrodnice - čo kde je a podobne. (akurát že mne to bolo na dve veci, keďže som rodila v SNV). no a ostatné prednášky....pripadalo mi to tak, že prednášajúca si naštudovala niečo z kníh plus vlastné skúsenosti (mala 2 pôrody) a o tom sme sa bavili. v podstate sme sa dozvedeli to, čo sme mohli čítať z kníh. ale pamätám si, že niektoré info boli celkom dobre. každopádne, na druhý by som už nešla, stačia mi svoje skúsenosti, aj tak je každý pôrod úplne iný, akurát, čo by som tentokrát zmenila je, že by som si dieťatko popýtala do hodiny k prsníku, čo som pri prvej neurobila. Bola som vyčerpaná a ešte k tomu mi aj povedali, že kojiť nebudem, pretože mám malé bradavky, takže mi ju ani na kojenie nenosili. cha!!!! by som chcela, aby teraz videli! kojím už šiesty mesiac!!! bolo to neľudské povedať také niečo prvorodičke! bola som z toho úplne mimo, zvlášť, keď mi mliečko tieklo už od tretieho mesiaca TEHOTENSTVA! viete si predstaviť, ako ma to položilo??ale sme to pekne s dcérkou zvládli, tak vám držím prsty a nepočúvajte, čo vám hovoria sestričky. :-)

 • anonym autor
  03.09.2008, 09:43

  ahojte. Majka Ty chodíš na ten kurz? pri prvom tehotenstvo som počula od viacerých mamičiek, že im to ani veľmi nič nedal ten kurz, ale niektoré si ho chválili. nemôžem posúdiť, lebo som na žiadnom nebola. :)  ale keď som odrodila prvú bez kurzu, tak to snáď zvládnem aj pri druhom bábätku. :lol:  už sa mi to kráti. a ešte ani meno nemáme vybraté. dúfam, že ho nebudem vyberať, keď to na mňa príde :lol:  v nedeľu a v pondelok sme boli na chate, to bola pohoda. malá sa tam vybehala. aj teraz sa chystáme, keď ešte vydržím v celku a nepôjde tam manželov ujo. zajtra idem do poradne. som zvedavá ako to dopadne. už som bola aj na prietokoch aj na internom. Majka Ty už máš tiež tie vyšetrenia za sebou? alebo sa ešte len chystáš?

  Terik, ako sa býva v tých bytovkách na Ferčákoch? a kde pracuje Tvoj manžel? a kde si bývala v Poprade? to sa čudujem, že Ti malú nepriniesli na kojenie. že sa ani nepokúsili Ti ju priložiť. :-(   ja som mala pri Simonke veľmi málo mlieka. ale vraveli mi, že ju mám prikladať častejšie a boli dosť ústretové a pomáhali mi. ale nie všetky. a poslednú noc mi ju vzali, lebo veľmi plakala. ona sa vyspinkala ja som si oddýchla celú noc a ráno mi išli prsia prasknúť od mlieka. tak som bola rada, že sa to podarilo. a ešte som potom aj do pôrodnece nosila mlieko. :-D 

  pekný deň.

  pekný deň.

 • anonym autor
  03.09.2008, 21:09

  Ahoj Megie, mne malú priniesli niekoľko hodín po pôrode, samozrejme, priložili mi ju k prsníku, pokúšali sa, ale nedávali mi nádej. Papkala z fľašky materské mlieko (bola som vďačná, že existujú ženy, ktoré dávajú do pôrodnice materské mliečko), bola som rada, že Ami aspoň pije materské mliečko. Ale potom sa im už míňalo a posledný deň a hlavne noc tiež veľmi plakala, pretože jej dali Sunar a z toho ju bolelo bruško, bolo mi tak, že aj mne sa chcelo plakať a som nesmierne hrdá, že sme to spolu zvládli a teraz ju pekne kojím.
  A býva sa tu perfektne, je tu tichučko ako na dedine, výhľad máme akurát na kopec, je to tu také komorné. Bývala som v Poprade pri novom kostole - blok Jenisej. A manžel pracuje v Pneuboxe, najprv mali prevádzku na námestí a teraz sú presťahovaní oproti MPC (tam je blízko Madaras park a vyššie ZOO), možno ich poznáte, keď máte autíčko a náhodou tam chodíte (ak nie, vybavím zľavu :wink: :) )
  Megie,a ako je to s nosením mliečka do pôrodnice? Musela si absolvovať nejaké vyšetrenia? (aspoň ja som tak počula, že je to dosť zdĺhavý proces)...je to pravda???

 • anonym autor
  04.09.2008, 12:36

  ahoj Terik, možno môj manžel tam bude poznať nejakých ľudí v Pneuboxe. opýtam sa, keď príde z práce. on pracuje vo fi Tandem-obchodné zariadenia. aj my sme mali bývať v jednej z tých bytoviek v 2-izb. ale nakoniec sme sa rozhodli pre 2-izb. na Mieri. neviem ako je to teraz s nosením mlieka do pôrodnice. keď som šla vtedy odniesť, tak sa ma pýtala kedy som rodila. pozrela do papierov a vravela, že boli urobené potrebné vyšetrenia, takže ja som nemusela podstúpiť žiadne. akurát viem, že za každým, keď som doniesla mliečko, tak ho dávali na rozbor, či je v poriadku. a stále mi vravela, že mám veľmi dobré mliečko. :)  len škoda, že som ho tam neodniesla všetko. odkladala som si aj pre Simonku nejaké do mrazničky s tým, že jej budem robiť   z toho kaše, ale vôbec jej to nechutilo. a z fľaše mi tiež vúbec nechcela piť a ani také rozmrazené mlieko z pohára nechcela, tak išlo všetko von. ešte viem, že mlieko sa nosí len pol roka od pôrodu. potom už nie je vhodné pre novorodencov. dnes som bola na vyšetrení. zatiaľ je všetko v poriadku a malý sa nechystá na svet. ;-)  dúfam, že vadrží do termínu. 21.9. mám termín, môj ocko má 20.9. narodky a moja mamka si zmyslela, že bude robiť 20. oslavu :lol:  no neviem, či tam budem. :-P  a aj my s manželom máme vtedy výročie svadby. uvidím či nebudem oslavovať na pôrodnici. ;-)   

 • anonym autor
  05.09.2008, 09:33

  Megie, aj ja mám zamrazené nejaké mliečko, ale tiež to malej nechcem dávať, neviem, myslím, že najlepšie je čersté. a dokonca ani neviem, ako dlho môže byť mliečko v mrazničke, to moje je tam už pol roka, pretože odkedy som prišla z pôrodnice, snažila som si rozprúdiť tvorbu mlieka tým, že som si odsávala, keďže sa mi Ami nevedela prisať.chcela som, aby aspoň pila moje mliečko, aj keď z fľašky.
  Megie (a ďalšie spišiačky), nejaký čas po pôrode nám prišla pozvánka z mestského úradu na nejaký zápis novorodeniatka. keďže bol cez pracovný deň, tak sme tam nešli a teraz nám ta pozvánka prišla znova. Chcem sa opýtať, tá účasť je povinná?? Vraj pozývame vás s novorodeniatkom... :-) chichi, vraj novorodeniatko... :-)) konať sa to má zajtra, snáď mi niektorá stihnete odpísať, totiž manžel má aj zajtra pracovať, tak nevieme, ak je to povinné, tak si vymení službu...

 • anonym autor
  05.09.2008, 15:06

  ahoj Terik, nám to tiež prišlo dva-krát keď sa malá narodila. viem, že to povinné nie je. je to len také oficiálne privítanie drobčekov ako občanov mesta a viem že dávajú nejaký malý darček pre bábätko a nejaký program je tam. my sme tam nešli. ale teraz možno aj pôjdem, keď sa malý narodí, ešte neviem. už si nepamätám veľmi dobre koľko môže byť mliečko v mrazničke. tu na pôrodnici mi povedali, buď 2 mesiace alebo pol roka, neviem. ale sestre v USA vraveli, že vydrží aj rok, tak neviem. keď sa dobre skladuje cca    -18C, tak asi ten rok.  dnes alebo zajtra sa chystáme na chatu, ešte posledný víkend si užijeme, na týždeň sa už neodvážim ísť. :D  dnes som bola s malou na krv. tá bola z toho hotová. nechcela potom ani rukou pohnúť. ale zvládla to celkom dobre. myslela som, že to bude horšie. :tup:  Terik, pýtala som sa manžela, tak asi pozná tvojho manžela. svet je malý. pekný deň. idem pobaliť veci na chatu.

 • anonym autor
  12.09.2008, 10:07

  ahojte,

  Terik boli ste na tom privítaní? ako bolo?

  my sme boli cez víkend na chate, bolo fajn. ale veľmi horúco. mala som čo robiť sama so sebou. len tam bolo veľa schodov, tak som čakala, či ma manžel neodvezie z tamade do pôrodnice, :D  ale nič sa nedialo. som zvedavá kedy bude ten deň D. už sa mi to kráti. v stredu mám ísť do poradne a v nedeľu 21. mám termán. :)  ale brucho mám ako keby som čakala trojičky :wink: . čo ste robili cez ten horúci víkend?

  pekný deň

 • laiva
  23.09.2008, 11:39

  Aj ja som zo SNV, mozem sa k vam pridat?
  Byvame dva roky na Mieri a mame rocneho chlapceka. K porodu sa radsej nevyjadrujem.
  MegieV, terik, my sme na tom privitani novorodenca neboli z casovych dovodov, takze netusim o co ide. Mlieko som nemrazila, snazila som sa casto kojit a kojim az doteraz, maly je riadny papkac. Dufam Megie, ze porod dopadol ok a uz sa tesite z babatka. 
  S manzelom sme v poslednom case riesili otazku druheho babatka. Ja som chcela az po troch rokoch najskor, on chcel skor, po najblizsej buducorocnej dovolenke.Ake mate skusenost, poradte ;-)

 • anonym autor
  27.09.2008, 20:02

  ahojte, tak už sme doma 4-členná rodinka. Maroško sa narodil 15.9. pekný sviatok si vabral. ešte že bol manžel doma :D  Malý je riadny chlap mal 4300g a 52 cm. všetko išlo tak rýchlo. oveľa rýchlejšie ako pri prvom. Malý dostal infekciu z plodovej vody, tak sme strávili ešte nejaký čas na nedonoseneckom. malý dostával infúziu a antibiotiká. aj cukor mal nízky, tak mu dávali glukózu. a ako by to nestačilo ešte si aj zlomil kľúčnu kosť pri pôrode.ale už sme doma, máme už aj nočnú za sebou a dúfam, že už bude len všetko OK.  kde bývate na Mieri? možno sa aj stretávame a nevieme o sebe. ostatné ste sa čo odmlčali? nestíhate pri detičkách? :D 

  prajem pekný deň.

 • laiva
  28.09.2008, 20:16

  Caves,
  Blahozelam k Maroskovi. Riadny valibuk teda.Nas Adamko sa narodil 13.9 minuleho roku. Pamatam si, ze bolo vela rodiciek /najma romskych/ a my sme sa nevyhli salmoneloze, tiez sme boli 5 dni na nedonoseneckom a bolo to priserne :!: Celkovo mu trvalo dlhych 10 mesiacov, kym sa z toho uplne dostal :(
  Cez vikend sme oslavovali prvy rocik. Inak byvame na Triede 1.maja. A vy?

+ -
Príspevkov: 56