Diskusie

Vytvoriť diskusiu

súhlasili by ste?

Dnes som sa vrátila zo ZRPŠ, či ako sa to dnes volá :excited: strašne vytočená a znechutená.
Bolo nám povedané, že koncom októbra bude na škole nejaký týždeň antropologického výskumu ... v skratke - z každého ročníka si námatkovo vyberú 5 dievčat a 5 chlapcov, ktorých si odvedú do nejakej miestnosti, ktorá bude na to určená a budú ich "skúmať" t.j. budú ich merať, merať im končatiny a veľkosť lebky a budú deťom klásť rôzne otázky - deti budú a teraz dobre počúvajte, deti budú len v spodnom prádle!!! a budú tam cca LEN 3-4 ľudia, ktorí ich budú "skúmať" ... bude to niekto z hygieny a nejaký doktor a podobne.
Mne sa to samozrejme nepáčilo a hneď som sa ozvala, že s tým nesúhlasím. Na to mi bolo povedané, že to nebude nič fyzického ani nijaký nátlak na deti a že všetko sa deťom dopredu vysvetlí a že budú dievčatá a chlapci oddelení - jasne som povedala, že si to bez mojej prítomnosti neželám. Všetci rodičia sa na mňa dívali ako na šibnutú, že čo mi na tom vadí ... jedna matka sa na mňa dokonca osopila a opýtala sa, že či moje dieťa býva u doktora oblečené, na čo som jej povedala, že nie, ale ja som pri vyšetrení prítomná ... naozaj som taká chybná, keď mi to vadí ???? :-o  A to máme syna na prvom stupni, neviem si predstaviť, že by s tým súhlasila matka, ktorá má 14 ročnú dcéru, ako stojí sama len v spodnom prádle pred cudzími ľuďmi  :evil:  
Preto by som rada počula aj váš názor ... súhlasili by ste s tým???  Naozaj nie som normálna, keď to takto prežívam??? Naozaj by to ani vám nevadilo???
Ďakujem za každú odpoveď :flowers:

 • anonym
  04.10.2011, 12:06

  Nas tiez pravidelne na zaciatku skolskeho roka merali (vsetky decka) - na ZS a dokonca aj na VS, merali nam aj podkozny tuk a hoci mi to asi nebolo prijemne v tej chvili, tu som ziva a zdrava a nemam z toho ziadne traumy (a to som inak citlivka) a asi by som to ani pri detoch nejak extra neriesila. Ale mozno o par rokov zmenim nazor, krpec ma len pol roka :-)

 • anonym
  04.10.2011, 18:09  Ale tu nejde o to klasicke zvazenie a zmeranie na zaciatku roka na TV. To sa robi dodnes na hodinach TV na zaciatku sk. roka. Tu ide o vyskum. A nie som prehnane citliva na svoje deti, ale aj tak s tym nesuhlasim.

 • anonym
  05.10.2011, 06:21

  NESÚHLASILA BY SOM. V ŽIADNOM PRÍPADE. ANI KEBY SOM BOLA PRÍTOMNÁ.

   

 • anonym
  05.10.2011, 10:29

  Nestačím žasnúť, ako je možné, že má ešte v 21. storočí toľko žien tak primitívne názory. Ešte len zaznie slovo "výskum" a už hysterčíte ako kŕdeľ splašených sliepok. Ako konkrétne môže podľa Vás, dieťaťu ublížiť, že ho lekár odmeria a odváži, navyše ak sa mu všetko vopred vysvetlí? Nabudúce nezabudnite protestovať proti spoločnému triednemu foteniu, aby Vášmu dieťaťu náhodou neukradli dušu :iscrewloose: :iscrewloose: :iscrewloose:

  A ešte jedna vec: na jednej strane, akonáhle máte nejaký zdravotný problém, automaticky si nárokujete na tú najlepšiu a najmodernejšiu starostlivosť. Ale že za každým odborným poznatkom, liečebným postupom, za každou tabletkou sú roky výskumu, to Vás už pravda, nezaujíma. Je mi z Vášho pokrytectva zle (puke) (puke) (puke)

 • anonym
  05.10.2011, 10:57

  Tak to si presla uplne do inej roviny :rofl: Vyskumy liekov su platene, vies??? Ved autorka sa pyta, ci ma niekto obdobny nazor. No ja mam, napr. Nedala by som dceru na take premeriavanie. Deti su citlive, a ked si predstavim, že z 20 dievcat si vyberu prave moju dceru, no nie, načo. Viem, že by jej neubudlo z nosa, ale naco je to potrebne? Aby sa jej pytali cudzi ludia intimne otazky, tj kedy mala prvú menstruaciu atd....? Verim tomu, ze to nie je uplne prijemne a uvolnene. Ale samozrejme su ine rodiny, kde z deti vyrastaju extroverti .... A nie som sliepka pre tento nazor :excited:

 • jarka160
  05.10.2011, 11:41

  ANI JA BY SOM NESUHLASILA!!!!!!!!!!!!!!!!

 • anonym
  05.10.2011, 12:22  Jediný, kto tu hysterčí si ty sama. Nevidím dôvod dovoliť, aby V ŠKOLE niekto premeriaval a skúmal moje dieťa, nech je to za kýmkoľvek účelom. Inak by som sa postavila k takej žiadosti, keby s ňou prišiel pediater. Neviem, kto všetko by pri tom vyšetrení akože bol (tu nemám na mysli akýchsi deviantov, skôr sa pri stave nášho zdravotníctva obávam hulvátov), podľa čoho by vyberali deti a stále mi uniká dovôd, prečo by sa takéto čosi malo diať na škole. Takže pre mňa jasné nie. A mám úplne v paži, či si niekto bude myslieť, že som príliš úzkostlivá matka. Som dokonca taká strašne úzkostlivá, že som škole nedala povolenie zverejniť (na internete) akékoľvek fotky môjho dieťaťa s menom (bez mena môžu) - a či mi veríš či nie, na jeho dušu som ani nepomyslela :rofl: :rofl: :rofl:

 • Damini
  03.11.2011, 11:58

  Aj naša škola bola vybraná do tohoto prieskumu, keď som bola 1čka na strednej. Nikto nám nič dopredu neoznámil, len nás zrazu odviedli z triedy a ani nám nepovedali, a nevysvetlili kam ideme.Bolo to VEĽMI nepríjemné a absolútne neprofesionálne. 4 dievčatá donútili vyzliecť sa do nohavičiek a podprseniek a potom nás 5 cudzích žien posúvalo z jednej strany na druhú, merali nám kadečo, metrom nás ovíjali, tuk nám merali, vážili, paličky k nohám prikladali, prezerali si nás ako zvieratká čo sa pripravujú na agro-výstavu. Medzi sebou si kadečo pošomrávali a uškŕňali sa. NIKDY by som vedome svoje deti nevystavila tejto situácií.

+ -
Príspevkov: 23