Čínsky kalendár na určenie pohlavia dieťatka

pohlavie podla cinskeho kalendara
24.10.2016 v kategórii Snažilky, autor Redakcia, foto: istockphoto.com

V 13. storočí zostrojil jeden čínsky vedec kalendár, podľa ktorého sa dalo vypočítať pohlavie dieťaťa.  

Vstupnými  údajmi boli mesiac počatia a lunárny vek matky v dobe počatia. Kalendár  mal byť spoľahlivý na 99 %, no výskumy zo Severnej Ameriky potvrdili iba 85 % správnosť. Tak či onak – prečo si to nevyskúšať?

Výpočet pohlavia dieťatka podľa čínskeho kalendára

Na zvislom stĺpci si nájdite mesiac, kedy bolo vaše dieťatko splodené a na vodorovnom váš lunárny vek v dobe splodenia.

pohlavie dietata cinsky kalendar

Čo je lunárny vek?

Lunárny vek znamená, v koľkých čínskych rokoch ste žila, bez ohľadu na mesiac vášho narodenia. To znamená, že bezprostredne po narodení to bol 1 rok a od najbližšieho dátumu podľa časovej osy to boli 2 roky atď. Ak ste sa napr. narodili v auguste 1980, bol to rok 1 a od 5. februára 1981 to boli 2 roky.

Svoj lunárny vek vypočítate tak, že na časovej osy spočítate, koľko čínskych rokov ste prežila a pripočítate k nim 1.

Príklad: Pre uľahčenie výpočtov sa tvárme, že naša fiktívna mamička sa narodila 1.1. 1990. Dieťa bolo splodené 1.1.2016, čiže naša mamička by mala podľa klasického kalendára presne 26 rokov.

Podľa čínskeho ale má už v čase narodenia mamička 1 čínsky rok. Nový rok podľa čínskeho kalendára začína 27. januára 1990, čiže hneď po Novom roku má už 2 roky a do splodenia (1.1. 2016) uplynie ešte ďalších 25 rokov čínskeho kalendára (tabuľka dole). Naša fiktívna mamička má teda v deň splodenia 27 čínskych rokov. Pozrie sa na hornú tabuľku a podľa veku 27 rokov a mesiaca počatia (január) by mala mať dievčatko.

Ak by sa táto fiktívna mamička narodila o 27 dní neskôr, teda až po čínskom Novom roku, mala by v deň splodenia iba 26 čínskych rokov a podľa horného kalendára by mala mať chlapčeka.

Mohlo by vás zaujímať aj: Prečo sú chlapci a dievčatá odlišní?

 cinsky lunarny kalendar - novy rok - vek

Tehotenstvo týždeň po týždni - toto musíte vyskúšať!