Ako vníma alternatívna medicína „plánovanie“ dieťatka?

O. Bodnárová | 12. júl 2018
Ako vníma alternatívna medicína „plánovanie“ dieťatka?

Človek dostal svoje telo a o to sa má starať. Či žena, či muž, od začiatku svojho života. Ak nastane konkrétny problém, tak môžeme mať istotu, že nikdy neprišiel ako blesk z jasného neba.

Modernizácia priniesla aj svoje plusy a aj mínusy. Všetko chceme mať presné a naplánované.  Dôkazom toho je – kto sa príliš snaží o bábätko – ten ho nedostane ako dar tak skoro. Svoj dar často dostaneme vtedy, keď sa prestaneme snažiť.

Plánujem a odkladám bábätko...

Psychika – vnútorný pokoj – vyrovnanosť – to je prvoradý činiteľ pri našom konaní a výsledkoch. Sami dobre vieme, že ak sa začína nejaký proces, začína sa najprv v hlave. PLÁNOVAŤ ČI NEPLÁNOVAŤ bábätko?

Nikde nemáme od prírody daný čas, kedy sa má dieťa narodiť. V dnešnej uponáhľanej dobe však nepristupujeme k veci s nadhľadom, ale rýchlo sa splašíme. Riešime všetko za pochodu, ako aj otehotnenie – teraz, hneď a včera bolo neskoro a ak to nevyjde, potom sme nespokojní. Aká je rada? Vydržať! 

Ak predsa existuje aj medicínsky problém s otehotnením, ako postupovať?

Človek dostal svoje telo a o to sa má starať. Či žena, či muž, od začiatku svojho života. Ak nastane konkrétny problém, tak môžeme mať istotu, že nikdy neprišiel ako blesk z jasného neba. Fyzický problém je dlhodobý proces. Napríklad pri ženskom zápale: svrbenie v pošve, výtoky, infekcie, bolestivý alebo dlhý menzes a pod... Tu sa už treba zamyslieť, kde robí človek chybu. Či sa zdravo stravuje, či žije tak, ako najlepšie môže.

Ak sme sa predsa vybrali k lekárovi a naše výsledky boli výborné, ako sa dá problém riešiť vtedy?

Každá žena vycíti, kedy je sama so sebou nespokojná. Vždy sa k nej dostane nejaká „pomocná barlička“. Či je to napríklad kniha, alebo sa dozvie o nejakej terapii, či o brušných tancoch – treba využiť tieto poznatky v praxi.

Upevňovať svoje telo, krášliť si ho, maznať sa s ním. Jednak sa venovať telesnému pohybu, a potom tomu, k čomu inklinujeme, či už popíjať čajíky, chodiť na prechádzky a pod.

Hlavne sa zameriame na stravu bez cukrov a studených mliečnych výrobkov. Predídeme aj zásadnej chybe – jeme pravidelne! A v neposlednom rade – sa snažíme vyhnúť akémukoľvek stresu a snažíme sa nájsť harmóniu s prírodou. Myšlienky nemáme mať nikdy čierne, netreba trpieť komplexami menejcennosti!

Existuje niečo, čomu sa „snažilky“ a „snažilkovia“ majú vyhýbať?

V každom prípade  sa treba vystríhať najmä „davovej psychózy“ – nenechať sa vtiahnuť do davu a počúvať, komu čo a ako dlho trvalo, a neporovnávať sa. Uvedomiť si, že sme naozaj jedinečné a zároveň musíme mať jedinečný prístup. Všetko, čo čítame, je štatistika, v skutočnosti nikto z nás nemôže byť rovnaký.

Aká je úspešnosť liečenia neplodnosti za pomoci byliniek, čajov a prírodných procedúr? Dá sa nimi poprípade neplodnosť ako taká liečiť?

V zahraničí je bežnou praxou, že sa nič nevydeľuje – prírodná liečba, alebo klasická. Je úplne normálne, že pri chorobe pacient dostane napr. infúzie, röntgen, klasické lieky, ale aj podporné – bylinné lieky.

Čiže aj u nás by postup mal prebiehať nejako takto, podporný liek bude bylina, pacient pôjde za lekárom, ale bude kombinovať klasickú liečbu s prírodnou. Ak vám to sedí, a nie je to v rozpore s vaším zmýšľaním, spokojne sa treba liečiť a z každej medicíny si vezmite, čo potrebujete.

Prírodná medicína sa pri liečení zameriava skôr na prevenciu a dlhodobé procesy. Bylina nám pomôže nedostať sa do mantinelu „byť chorým“. Keď už chorí ste, bylinky celkom nepomôžu odstrániť chorobu. Čiže bylina môže relatívne poslúžiť len ako prevencia a podporný liek, ale nie ako základ liečby. Moja rada znie – kombinujme metódy liečenia či liečebné postupy.

A na záver fytoterapeutických rád predsa len tajný tip od fytoterapeutky O. Bodnárovej:

  • 2 polievkové lyžičky archangeliky (napr. čínskej)
  • pol litra červeného vína (napr. ríbezľového)

Lúhujeme spolu 7 dní. Vylúhovaný extrakt popíjame v pohodičke a pokoji 3x denne jednu polievkovú lyžicu.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: