Ako vníma alternatívna medicína „plánovanie“ dieťatka?

alternatívna medicína „plánovanie“ dieťa
24.6.2015 v kategórii Snažilky, autor redakcia, foto: istockphoto.com

Človek dostal svoje telo a o to sa má starať. Či žena, či muž, od začiatku svojho života. Ak nastane konkrétny problém, tak môžeme mať istotu, že nikdy neprišiel ako blesk z jasného neba.

Modernizácia priniesla aj svoje plusy a aj mínusy. Všetko chceme mať presné a naplánované. Jemný závoj tajomstva nie je na škodu. Dôkazom toho je – kto sa príliš snaží o bábätko – ten ho nedostane ako dar tak skoro. Kto však neplánuje, dostane sa ku bábätku veľmi skoro. Svoj dar často dostaneme vtedy, keď sa prestaneme snažiť.

Psychika – vnútorný pokoj – vyrovnanosť – to je prvoradý činiteľ pri našom konaní a výsledkoch. Sami dobre vieme, že ak sa začína nejaký proces, začína sa najprv v hlave. PLÁNOVAŤ ČI NEPLÁNOVAŤ?  To je dvojsečná zbraň! Nikde nemáme od prírody daný čas, kedy sa má dieťa narodiť. V dnešnej uponáhľanej dobe však nepristupujeme k veci s nadhľadom, ale rýchlo sa splašíme. Riešime všetko za pochodu, ako aj otehotnenie – teraz, hneď a včera bolo neskoro a ak to nevyjde, potom sme nespokojní. Aká je rada? Vydržať!  Naozaj je to tak – nech je vám oporou krásny základ pre myslenie: „Nechci nič a dostaneš všetko.“ Veľmi dôležité sú tiež prechádzky po prírode, kedy prijímame energiu z prírody a tá vstupuje do nášho tela končekmi prstov na ruke, koluje naším telom a vystupuje späť do zeme cez končeky prstov na nohách. Veľa vecí vieme na prechádzke vyriešiť, lepšie prijať i odpustiť. Je to nádherné, ak sa z nej vrátime za akéhokoľvek počasia s veľmi príjemným pocitom slastnej uvoľňujúcej únavy. Ak sa nám zažiada, uvaríme si čaj a oddáme sa príjemnej únave.

Ak predsa existuje aj medicínsky problém – ako postupovať?  Tiež sa odporúča – čakať, nenáhliť sa a vyrovnať sa s realitou?

Všetko je veľmi jednoduché. Človek dostal svoje telo a o to sa má starať. Či žena, či muž, od začiatku svojho života. Ak nastane konkrétny problém, tak môžeme mať istotu, že nikdy neprišiel ako blesk z jasného neba. Každý problém je dlhodobý proces. Stále sú tam fyziologické náznaky. Napríklad pri ženskom zápale: svrbenie v pošve, výtoky, infekcie, bolestivý alebo dlhý menzes a pod... Tu sa už treba zamyslieť, kde robí človek chybu. Či sa zdravo stravuje, či žije tak, ako najlepšie môže.

Bylinky vždy nepostačia. Ak niečo nie je v poriadku, treba to riešiť. Urýchlime to návštevou lekára. Ale v dnešnej dobe má lekár nevďačnú úlohu, pretože zabúdame na „základ“. A tým je to, že o naše telo sa máme v prvom rade starať my a je na nás, akú cestu si zvolíme. Ak navštívime lekára, iste nám dobre poradí. Na nás je práve prevencia pred návštevou u lekára. Pracovať na tom, aby sme sa denne usmievali, boli šťastní a spokojní so sebou, jednoducho harmonickí. My si neuvedomujeme základ, že naše telo o nás veľa napovie a my vieme harmonizovať jeho nedostatky. Je len na nás, či cestou prírody, byliniek alebo sebadisciplíny. Netreba nadávať na lekárov a medicínu, ale na seba, že sme zanedbali prevenciu.

Ak sme sa predsa vybrali k lekárovi a naše výsledky boli výborné, ako sa dá problém riešiť vtedy?

Každá žena vycíti, kedy je sama so sebou nespokojná. Vždy sa k nej dostane nejaká „pomocná barlička“. Či je to napríklad kniha, alebo sa dozvie o nejakej terapii, či o brušných tancoch – treba využiť tieto poznatky v praxi. Upevňovať svoje telo, krášliť si ho, maznať sa s ním. Chodíme na kozmetiku a inú starostlivosť o telo zvonku. Taktiež sa musíme o telo starať aj zvnútra. Jednak sa venovať telesnému pohybu, a potom tomu, k čomu inklinujeme, či už popíjať čajíky, chodiť na prechádzky a pod... Hlavne sa zameriame na stravu bez cukrov a studených mliečnych výrobkov. Predídeme aj zásadnej chybe – jeme pravidelne! A v neposlednom rade – sa snažíme vyhnúť akémukoľvek stresu a snažíme sa nájsť harmóniu s prírodou. Myšlienky nemáme mať nikdy čierne, netreba trpieť komplexami menejcennosti!

Existuje niečo, čomu sa „snažilky“ a „snažilkovia“ majú vyhýbať?

V každom prípade  sa treba vystríhať najmä „davovej psychózy“ – nenechať sa vtiahnuť do davu a počúvať, komu čo a ako dlho trvalo, a neporovnávať sa. Uvedomiť si, že sme naozaj jedinečné a zároveň musíme mať jedinečný prístup. Všetko, čo čítame, je štatistika, v skutočnosti nikto z nás nemôže byť rovnaký.

Aká je úspešnosť liečenia neplodnosti za pomoci byliniek, čajov a prírodných procedúr? Dá sa nimi poprípade neplodnosť ako taká liečiť?

V zahraničí je bežnou praxou, že sa nič nevydeľuje – prírodná liečba, alebo klasická. Je úplne normálne, že pri chorobe pacient dostane napr. infúzie, röntgen, klasické lieky, ale aj podporné – bylinné lieky. Čiže aj u nás by postup mal prebiehať nejako takto, podporný liek bude bylina, pacient pôjde za lekárom, ale bude kombinovať klasickú liečbu s prírodnou. Ak vám to sedí, a nie je to v rozpore s vaším zmýšľaním, spokojne sa treba liečiť a z každej medicíny si vezmite, čo potrebujete. Prírodná medicína sa pri liečení zameriava skôr na prevenciu a dlhodobé procesy. Bylina nám pomôže nedostať sa do mantinelu „byť chorým“. Keď už chorí ste, bylinky celkom nepomôžu odstrániť chorobu. Čiže bylina môže relatívne poslúžiť len ako prevencia a podporný liek, ale nie ako základ liečby. Moja rada znie – kombinujme metódy liečenia či liečebné postupy.

A na záver fytoterapeutických rád predsa len tajný tip od fytoterapeutky O. Bodnárovej:

  • 2 polievkové lyžičky archangeliky (napr. čínskej)
  • pol litra červeného vína (napr. ríbezľového)

Lúhujeme spolu 7 dní. Vylúhovaný extrakt popíjame v pohodičke a pokoji 3x denne jednu polievkovú lyžicu.

Môže vás zaujímať:

Gravid joga je skvelou pomocníčkou v období tehotenstva!
Snažilkovanie trochu inak...