Žena doma: Nehovorte mi o sexe

Mary K. | 31. Jan 2017
Žena doma: Nehovorte mi o sexe

Možno to vyznie puritánsky, možno staromódne a suchársky. Je to úplne jedno, ako to vyznie, faktom je, že zatváram uši pri podrobnostiach zo spálne. Sú ľudia, ktorí ich vyťahujú skoro v každom rozhovore, okolo tejto témy zvyčajne končia babské posedenia po treťom pohári vína. Sex v meste ovplyvnil správanie jednej generácie žien. Bohémsky otvárame svoje spálne a zdieľame intímne detaily.
Kým je téma na ženskej strane, OK. Hovoriť o svojich potrebách je v poriadku. Hovoriť o nedokonalostich partnera a (ne)výkonoch, nezapojím sa. Je pre mňa nepríjemné vedieť o mužovi mojej známej intímne detaily. Znesiteľné je, ak ho poznám len z rozprávania. Najhoršie, ak ide o kolegu, alebo kamaráta.
Prečítajte si: Sex v tehotenstve: áno či nie?

Stalo sa mi, že do partie kamarátok pribudla frajerka nášho kolegu, ktorá rada farbisto opisovala ich spoločný sexuálny život. V práci sme občas (keď nás nahneval) tipovali, či nemá na sebe obláčikové trenírky, ktoré mu darovala na meniny. Celé zle. 

Detaily nášho intímneho života zostávajú za dverami nášho bytu

Je pre mňa neúctivé hovoriť o intimite môjho muža pred inými. Asi by sa mu to nepáčilo. Podobne by sa ani mne nepáčilo, keby s kamarátmi rozoberal pružnosť mojej vagíny a iné detaily. Partnerský vzťah je najintímnejší nielen fyzicky. Ten druhý nám dôveruje.

Poznáme všetky jeho odtiene nielen v spálni. Vieme, čo sa ho dotkne, čo nahnevá, poteší, zarmúti, rozosmeje. Poznáme detaily jeho života intímne, lebo sme jeho druhou polovicou. Prečo lámať dôveru a nechať iných posudzovať to, čo máme spoločne medzi sebou? Mám rada intímnu blízkosť, ktorú zdieľam len so svojim mužom.  

Prečítajte si: Manželstvo po rokoch – oživí ho sex?

Miera našej otvorenosti je rôzna

Sú takí, ktorí radi zdieľajú so všetkými všetko, iní si svoje súkromie strážia. Osobne krikľúňov (ako často, ako dlho, ako super) upodozrievam zo sexuálnej frustrácie. Vo všeobecnosti mám pocit, že čím viac a častejšie ľudia, či už medzi svojimi, alebo na sociálnych sieťach, kričia, ako mi je dobre, nie je tomu tak. Sex v meste sa nekoná každý deň. Niekedy nie je vôbec vtipný, ani lákavý, niekedy nie je. Otázka je, či o tom chcete hovoriť s kámoškami, alebo s tým, koho sa naozaj týka. 

Prečítajte si: Sex a otehotnenie – pravdy & povery

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: