Vianoce snažilky

Anna Sukovská | 23. december 2016
Vianoce snažilky

Manžel si myslel, že kradnem salónky a ešte aj keď si sadol ku mne, netušil, o čo ide...

Dúfam, že budem jedna z mála, čo podporí a povzbudí všetky snažilky a študentky, pretože môžem šťastne vyhlásiť "BOLA SOM snažilkou!"

Aj ja som bola "snažilkou"

Presne pred rokom, v novembri, som si predplatila časopis MAMA a ja. Samozrejme, kupovala som ho aj predtým a 2 roky som hltala riadky rubriky "Snažilky." Celý ten čas som sa trápila, prečo nemôžem otehotnieť a namiesto toho som sa stresovala v škole. Isto ma pochopia študenti "diaľkári "a pracujúci zároveň.

Prečítajte si: Vianoce s bruškom

Ale aj to bolo na niečo dobré. Z nedostatku času som neabsolvovala všetky tie vyšetrenia, ktoré boli rozpísané v rubrike a ktoré by mi zabrali množstvo času a nehovoriac o dovolenke, ktorú som čerpala na štúdium. Veď podľa lekára som úplne v poriadku až na nepravidelný cyklus a s tým ovulácia hrajúca sa na schovávačku.

Jediné, čo lekár pre mňa podnikol, boli tabletky na pravidelnú menštruáciu a 3 mesiace sme na ultrazvuku zisťovali, kedy nastane ovulácia. V jedno piatkové poludnie mi lekár vyhŕkol, že to zatiaľ necháme na prírodu. Sama som sa snažila upokojiť a povedala som si, že raz to príde. Možno v piatom ročníku ako zákon schválnosti.

Tehotenstvo pod vianočný stromček

24. decembra 2004 som si pod vianočný stromček položila tehotenský test. Netestovala som sa 2 mesiace. Medzitým som odbehla umyť riad po štedrej večeri. Keď som sa vrátila, nemohla som uveriť tomu, čo vidím. Sedela som pod stromčekom a rozplývala som sa nad 2 červenými paličkami. Manžel si myslel, že kradnem salónky a ešte aj keď si sadol ku mne, netušil, o čo ide.

Až ked som ukázala na tenký pásik s blikajúcim osudom. Bol to zvláštny a čarovný pocit, ktorý sa samozrejme nedá porovnať s pocitom po pôrode. Čaro Vianoc sme tak pocítili každým kúskom tela, aj v duši. Prišiel Ježiško a doniesol nám nádherný dar.

Prečítajte si: Vianoce s bruškom: Čo môžem a čo nie?

28.8.2008 sa nám narodil Jakubko s váhou 3960 g, 52 cm dlhý. Dnes už sa staráme o malý batôžtek šťastia, ktorý má takmer 3 mesiace a je pre nás zmyslom života. Vyšlo to tak, ako som predpokladala. Čakajú ma štátnice, ale materské povinnosti mi pomáhajú zvládať úžasný manžel a babky.

Na druhej strane, je to moje a neviem si už predstaviť krajšie starosti na svete.

Milé snažilky, raz to príde! Prajem vám veľa trpezlivosti a zo srdca vám želám, aby ste prežili krásne Vianoce a potom ešte  jedny, ked sa dozviete o krásnom zázraku vo vašom tele.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: