Venované všetkým superženám

redakcia MAMA a ja | 1. Aug 2014
Venované všetkým superženám

Editorial augustového vydania MAMA a ja.

Áno superženám, to sú pre mňa všetky maminy, manželky, partnerky,  ktoré sa starajú o jedno, dve alebo viac detí, manžela, domácnosť a poprípade ešte chodia aj do práce. Poklona najhlbšia, milé dámy. Žiadna patetickosť ani klišé, ale skutočný, nefalšovaný obdiv za všetky tie zvládnuté veci, obetavosť a nekonečnú lásku. Za posledné mesiace sa v tom iba utvrdzujem, pretože v mojom okolí akosi začali pribúdať usmievavé tváričky bábätiek a láskyplné pohľady mamičiek. Priznám sa, že mamičkovská spoločnosť ( v poslednom období ju zámerne vyhľadávam) je pre mňa aj tak trochu terapiou, pretože tu si vždy uvedomím, čo má skutočne zmysel.

Dovoľte mi odkryť svoju identitu, nie som manželka ani mama detí (teda zatiaľ nie...), som však celkom vnímavá pozorovateľka, členka skvelého tímu Mama a ja, kamarátka niekoľkých mamičiek a v neposlednom rade dcéra. A môžem zodpovedne prehlásiť, že aj keď nie z vlastných, ale veľmi blízkych skúseností viem, čo všetko musíte zvládnuť, a že to nie je celkom jednoduché, a napriek tomu to vždy zmáknete, pre mňa záhadným spôsobom, na ktorý prídem asi až keď budem plnohodnotnou členkou tímu mamičiek.

Tak napríklad minule, zostala som v nemom úžase, keď sme si s mojou kamoškou chceli vyraziť a ona v priebehu hodiny zariadila stráženie dvoch detí, uvarila im večeru, nakŕmila ich, osprchovala, uspala a zo seba stihla vykúzliť  „sexy cicu“. Viete, čo som stihla za tú dobu ja? Oholila som si jeden a pol nohy a potom som celý večer rozmýšľala, kde som urobila chybu. A keď som sa jej opýtala, ako to všetko robí, povedala iba: „Nič viac, ako šťastný úsmev tvojich detí nie je, to je TOP a pre to urobíš všetko.“ Jasnejšiu odpoveď mi ani nemohla dať.

Môj prvý editorial chcem preto venovať tým najdôležitejším, všetkým mamám, ktoré robia všetko možné aj nemožné pre jedinú vec na svete, pre  úsmev svojich najmilších J.

Krásny zvyšok leta všetkým superženám, súčasným aj budúcim, želá

Eva

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: