Skutočný príbeh: Po bezdetnom manželstve som otehotnela s iným. Manžel ma prijal aj s kukučkou

Z vašich listov/MK | 10. Sep 2018
Skutočný príbeh: Po bezdetnom manželstve som otehotnela s iným. Manžel ma prijal aj s kukučkou

Niekedy sa nám v živote stanú veci, ktorým sami neveríme. Môj príbeh je zamotaný, ale pomaly sa dostávam do stavu, že čo sa stalo, malo sa stať.

S manželom sme žili v zahraničí a náš vzťah sa vyvíjal ako každé manželstvo. Problém bol v tom, že sme nemali deti.  Otehotnela som 4 krát, ani jedno tehotenstvo som však nedonosila a dieťa potratila v prvom trimestri. Možno toto, možno iné veci spôsobili, že sme sa odcudzili a na nejakú dobu rozišli.

Počas odlúčenia som otehotnela s iným mužom

Počas toho roka, čo som nežila s manželom, som sa spoznala s mladým mužom, s ktorým som otehotnela. Tehotenstvo bolo síce neplánované, ale dieťa som si nedala zobrať. Po mojich zlých skúsenostiach, som neverila, že ho vôbec donosím do 12 týždňa. Stalo sa.

Môj partner o dieťati nechcel ani počuť, protestoval, že nemôže byť jeho, ale veľmi ma to netrápilo. Moje dieťa vo mne žilo. On nebol, priznávam, pre mňa taký podstatný. Čo som urobila? Vrátila som sa k manželovi.

Manžel ma prijal aj s kukučkou

Prijal ma. Bol rád, že som sa vrátila a moje tehotenstvo? Vzhľadom k tomu, že nám dvom sa dieťa nedarilo, zobrali sme to ako osud...že príroda to tak zariadila.

Život však nie je ružový, tak sa nám naše životy po narodení bábätka skomplikovali nečakaným spôsobom. Môj bývalý partner, s ktorým som mala dieťa si zrazu začal na neho robiť nároky. Obvinil ma, že som ho využila na to, aby som otehotnela a on to dieťa chce. Vec dal na súd. Chce to riešiť úradmi a my sme v zúfalstve opustili zahraničie a vrátili sa domov, na Slovensko.

Súd prebehol bez nás a žiadne konzekvencie z toho pre mňa zatiaľ nevyplývajú, ale bývalý sa nedá a podal odvolanie.  Môžeme len dúfať, že situácia nie je taká zlá a o naše dieťa neprídeme.

Život je zamotaný, ale kto povedal, že to bude jednoduché?

Na záver ešte jedna čerešnička. Otehotnela som. Rok po narodení dieťaťa, tentoraz s mojim mužom. Lekár mi hneď po zistení tehotenstva nasadil lieky na udržanie plodu a dieťa som donosila. V zahraničí mi nič také ani len nenavrhli...

Už máme aj  spoločné bábo a tešíme sa aj v tejto zamotanej situácii z toho, aký je život komplikovaný a zároveň krásny. Alebo si deti vyberajú, kedy chcú prísť na svet ? Ktovie.

Z vašich listov -Zuzka-

Chceme počuť aj Váš príbeh. Napíšte nám o svojom živote, o jeho radostiach i trápeniach, podeľte sa s ostatnými mamičkami a môžno si pomôžete navzájom.
Píšte nám na adresu:
story@orbisin.sk

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: