Skutočný príbeh: Chráňte svoje dcéry, sviniari sú všade!

anonym/redakcia | 4. september 2018
Skutočný príbeh: Chráňte svoje dcéry, sviniari sú všade!

Keď som mala asi 10 rokov, obťažoval ma tréner volejbalu. Vtedy som ešte nevedela, že to, čo odo mňa žiadal je obťažovanie a jeho správanie mi síce prišlo zvláštne, ale jeho autorite som verila.

Také „bežné“ požiadavky ako skús túto nohu dať takto, obliekaj si na tréning kraťasy, podprsenka je na tréningu zbytočná....

Tréner ma obťažoval

Neskôr, keď som bola siedmačka, tohto pána učiteľa prepustili zo školy, lebo ho nachytali so žiačkou. Kritika sa najprv zvalila na ňu. „To ona“, kričal tréner „ona, ma zviedla.“ Nemala na škole dobrú povesť, ale môže mať 13 ročné dievča „zlú povesť“? Bola obeťou, tak ako ktovie koľké pred ňou.

Ja som vlastne až po tomto škandále pochopila, čo odo mňa žiadal. Nikdy som to nikomu nepovedala, ani rodičom, ani učiteľom ani vtedy, keď sa jeho správanie prevalilo. Tak som sa hanbila!

Chcem ochrániť svoju dcéru

Až teraz, keď mám vlastnú 9 ročnú dcéru, porozprávala som jej o tom, čo sa mi stalo. Čo sa nesmie stať aj jej a dlho sme o tom diskutovali. Možno je to priskoro, ale keď bude doma sex a obťažovanie tabu témou, lebo „o tom sa nehovorí“, nebudú naše deti vedieť, čo robiť, ak náhodou....

obťažovanie

Plakala som nedávno, keď redaktorka z TV Markíza, natočila reportáž o pedofiloch. O mužoch, ktorí si dohadujú stretnutia s mladými dievčatami cez internet. O otcoch rodín a  manželoch. O chlapoch, ktorí nemajú hanbu, ani charakter, o sviniaroch, ktorí zneužívajú nevinnosť a detstvo. Nenávidím ich.

Hovorme s deťmi o nebezpečenstvách

Tlieskam tejto pani redaktorke, ktorá aj vo mne otvorila staré rany a uvedomila som si, že svet nie je bezpečné miesto pre malé deti. Že ich musíme chrániť a hovoriť s nimi o všetkom, aj keď nám to nie je príjemné.

Moja dcéra ide do puberty. Trénuje gymnastiku, tanec, rada sa pekne oblieka a páči. Nechcem ju vystrašiť, ale chcem, aby bola opatrná a vedela, čo je normálne a čo je za hranicou v správaní dospelých, ale aj nedospelých mužov.

Mamy, chráňte svoje dcéry. Majte oči otvorené, počúvajte a pýtajte sa.

Chceme počuť aj Váš príbeh. Napíšte nám o svojom živote, o jeho radostiach i trápeniach, podeľte sa s ostatnými mamičkami a môžno si pomôžete navzájom.
Píšte nám na adresu:
story@orbisin.sk

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: