Rozlúčte sa so starou podprsenkou

Michaela Klamová | 7. júl 2022
Preč so starou podprsenkou

Ak aj vy patríte k ženám, ktoré rotujú dve-tri podprsenky do rozpadnutia, zbystrite pozornosť.

Kúpa novej podprsenky je často frustrujúca tortúra, ktorá sa končí neúspechom a návratom k milovanej overenej podprsenke. Síce už má nejaký ten fľak, na pár miestach sa pára a vlastne vyzerá, že toho zažila už viac než dosť, no nájsť adekvátnu náhradu je takmer nemožné. Ak aj vy patríte k ženám, ktoré rotujú dve-tri podprsenky do rozpadnutia, zbystrite pozornosť.

Starú podprsenku preč!

Všetko má svoju životnosť a podprsenky tiež.

  • Keď obvod podprsenky začne povoľovať a musíte ju počas dňa viackrát naprávať, je čas rozlúčiť sa. Nová podprsenka by vám mala obvodom sedieť, keď je zapnutá na najširšom zapínaní, aby ste ju mohli postupne zužovať, ako stráca elasticitu.
  • Aj ramienka, ktoré padajú napriek utiahnutiu, sú znamením, že sa podprsenke kráti čas.
  • Ďalším znakom je jasne viditeľný obrys podprsenky na tričku – znamená to, že košíčky nesedia správne, neposkytujú dostatočnú oporu, a tým pádom ani nevytvárajú estetický tvar.

Aby podprsenka vydržala

Na to, aby vám podprsenky vydržali čo najdlhšie, je potrebné sa o ne správne starať. Prať by sa mali po približne troch noseniach oddelene od ostatnej bielizne na cykle pre jemnú bielizeň, ideálne ručne. Ak si pri výbere nového kúska neviete poradiť a zdá sa, že vám žiadna poriadne nesedí, nebojte sa požiadať o pomoc predavačku. Podľa výskumov totiž väčšina žien nosí nevedomky nesprávnu veľkosť podprsenky.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: