Rodičia, praktizujme sebalásku

MK | 26. apríl 2022
Šťastní rodičia

Naučme deti milovať samých seba tým, že im ukážeme, že máme radi to, kým sme. Robme to, čo musíme urobiť, aby sme boli šťastnými rodičmi.

Je naozaj veľa odporúčaní a výchovných ciest a my všetci sa naozaj snažíme byť dobrými rodičmi. Často tejto snahe obetujeme ostatné aspekty svojho života. Lebo takto sa to má a je očakávané, že sa vzdáme časti svojich záujmov a uprednostníme dieťa. No práve toto dieťa od nás neočakáva, je súčasťou nášho života.  

Ako sa meníme: 4 ženy v nás
Prečítajte si tiež:

Ako sa meníme: 4 ženy v nás

Mama, postaraj sa o seba

Skôr ako začnete riešiť mnohé meniace sa potreby svojho dieťaťa, musíte sa o seba postarať. Keď ste oddýchnutí, jete primerane zdravé jedlá, nájdete si spôsoby, ako si uchmatnúť trochu času pre seba, alebo ste na rande so svojím partnerom, potom lepšie dokážete dať svojmu dieťaťu to, čo potrebuje. Navyše si to zaslúžite. Starostlivosť o seba znamená lepší vzťah s dieťaťom, lebo aj vy ste šťastnejší!

Ak ste sa ocitli v kruhu a cítite, že je toho veľa, obráťte pozornosť na seba. Do dennej rutiny zaraďte seba a sebalásku. Ako sa môžu mať v láske vaše deti, keď vy – človek, ktorý sa o nich stará – šťastný nie je? Skúste to, mamy...

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: