Prosba o pomoc

Redakcia | 10. Dec 2010

Je to ťažký život, keď máte choré dieťa a neviete mu pomôct. Preto vás prosíme o pomoc, veľmi ju potrebujeme.

Milé mamičky, dostali sme do redakcie takúto prosbu, tak ju zverejňujeme a ak môžete pomôcť, rodičia vám budú iste veľmi vďační.

 

Dobrý deň. Náš jeden a pol ročný syn sa narodil s ťažkým telesným postihnutím. Má rázštep chrbtice, ktorý mu v deviatich mesiacoch operovali. Mal aj zatočené nožičky dovnútra, to mu sadrovali vyše pol roka, čo si vyžadovalo chodiť každý týždeň na presadrovanie do Bratislavy. Ide o PEDES EQVINOVARI. Od kolienok dole má inervované svalstvo, nehýbe s členkami, ani prštekami na nohách, preto má tie nožičky také malé a chudučké. Má pripútanú miechu, nemá jednu ľadvinku, na druhej má reflux a to znamená, že sa mu vracia moč do ľadvinky, preto ho musíme 5 krát za deň cievkovať. Má aj skoliózu chrbtice, dve nadbytočné rebrá a taktiež hydrocefalus. Má vrodené zúženie hrubého čreva, tzv. flistulu.

Potrebovali by sme sponzora, lebo už je po operácii nožičiek, ktorá bola veľmi nákladná. Teraz mu to zasadrovali a tieto sadry bude mať šesť týždňov. Potrebovali by sme pomôcť s financovaním bioptron lampy PRO1 na rany, ktorý stojí 1800 EUR. Keď sa rany zahoja, chceli by sme ísť do kúpeľov a to cenovo vychádza 1000 - 1500 EUR, len polovicu hradí poisťovňa.

Keď bude mať rany po kúpeľoch zahojené a zrehabilitované, bude potrebovať špeciálnu ortopedickú obuv šitú na mieru. Veľmi by nás potešilo nájdenie dlhodobého sponzora. Nemáme problém dokladovať zdravotný stav malého Maťka, nemáme záujem klamať. Ten, kto má zdravé dieťa, nevie aký má doma poklad a šťastie. Myslím, že každý rodič by pre svoje dieťa spravil všetko, čo je v jeho silách.

Je to ťažký život, keď máte choré dieťa a neviete mu pomôcť. Preto vás prosíme o pomoc, budeme veľmi vďační za každú finančnú pomoc. Boli by sme najšťastnejší rodičia na svete, keby nič z toho nebolo potrebné. Myslím, že by ste na našom mieste spravili tak isto maximum. Vopred vám veľmi ďakujeme.

rod. DEGLOVIČOVA

ČÍSLO ÚČTU: 2788542751/0200     ĎAKUJEME!

 

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: