Elixír mladosti: Okúpte sa v sóde bikarbóne

Veronika Nováková | 5. Aug 2020
Kúpeľ v sóde bikarbóne

Budete prekvapené.

Cítite sa unavená, mastná, špinavá, máte pocit, že máte hrošiu kožu, alebo ste tak celkovo zranená na duši aj na tele a potrebovali by ste niečo, čo vás vystrelí hoc až na mesiac? Zázrak spočíva v malej bielej škatuľke s modrým vrchnákom, presne takej, ako ju poznáte z čias komunizmu a volá sa sóda bikarbóna, alebo len jedlá sóda. 

Mŕtve more nahradí sóda bikarbóna

Jej blahodarné účinky poznali už v starom Egypte, kde ju považovali za elixír mladosti, ktorý vás nielenže zbaví mastnoty, ale i odumretých buniek a nepríjemného pachu. A to nie je všetko, takýto sedavý kúpeľ vám pomôže, aj keď vás trápia vaginálne mykózy a jeho účinky sú porovnateľné s kúpeľom v Mŕtvom mori.

Kúpeľ sóde bikarbóne

Ako na to?
1. Napustite si vaňu plnú teplej vody. Teplotu si prispôsobte tak, aby vám bola príjemná, ale nepreháňajte to, aby nebola príliš horúca, lebo horúca voda sama osebe vysušuje pokožku, teplú vodu si radšej  postupne dopúšťajte.
2. Vysypte do nej obsah vášho pohára (na jeden kúpeľ vystačí cca 100 gramov sódy bikarbóny) a ponorte sa až po uši. 

Počas kúpeľa nezabúdajte na pitný režim, pretože by ste v ňom mali zotrvať minimálne polhodinu. Po takomto kúpeli sa budete cítiť skvele a únava sa na počkanie rozplynie. Vynikajúci spôsob, ako odprevadiť stres a byť pozitívne naladená. 

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: