7 vecí, s ktorými treba rátať na materskej dovolenke

Redakcia | 9. júl 2024
7 vecí, s ktorými treba rátať na materskej dovolenke

Chce to ochotných príbuzných, veľa kávy a nadhľad.

7 vecí, s ktorými treba rátať na materskej dovolenke

1. Čas na Kávu? Možno o pár rokov...

Pamätáte si, keď ste si ráno pripravili šálku horúcej kávy, pohodlne sa usadili a vychutnávali si každú dúšok? No, tie časy sú preč. Teraz si budete narýchlo pochlipkávať dúšky medzi kolotočom kŕmenia a prebaľovania. Pre bábätko ste najdôležitejšou osobou na svete, bez ktorej nevie byť šťastné - takto sa na to treba pozerať :). Čo tam po káve! 

2. Spánkový deficit 

Zabudnite na osemhodinový spánok. Váš nový režim sa bude točiť okolo párhodinových intervalov. Budete odborníkom na mikrospánky, a heslo, ktoré sa vtĺka mamám neustále: „pospať si, keď bábätko spí“, získa nový význam. Mamy sú vytrvalkyne, ale spánok je životne dôležitá potreba, takže šup dieťa tatinovi a vy spite. Žiadne umývanie, vysávanie, pranie. Spánok vás postaví na nohy. 

3. Tenisky a elasťáky 

Váš šatník zrazu nadobudne nové rozmery a základným atribútom sa stane pohodlnosť. Navyše, prechod z „čo si dnes oblečiem“ na „čo si dnes oblečiem, čo mi nebude ľúto, že sa zašpiní“ je nevyhnutný. 

4. Návštevy kúpeľne ako mini dovolenka

Len tak si posedieť v tichu a rozjímať... Aj ticho na takom intímnom mieste ako toaleta či kúpeľňa, však bude často prerušované malými päsťami búchajúcimi na dvere alebo zvedavými očkami, ktoré vás sledujú cez škáru. Tajomstvo spočíva v rýchlosti a efektivite, ale na toto sú mamy expertky!

5. Milión fotografií  

Úsmev, grimasa, špinavá pusa od príkrmov, zaťaté pästičky, mini nôžky vo vašich dlaniach... toľko detailov, ktoré zachytí váš mobil fotoaparátom, chce veľa odhodlania. A lásky. Inak sa nedá, pretože všetko na vašom dieťatku vám príde krásne, vzrušujúce a ak máte pocit, že šiesta fotografia so sponkou na jemnulinkých vláskoch vášho dievčatka už môže rodinu otravovať, je to tak. Vaša fascinácia dieťatkom nemá hraníc a chcete ju zdieľať s najbližšími, ak im to prekáža, nech si vypnú upozornenia :).

6. Multitasking 

Stanete sa expertom na schopnosť robiť všetko jednou rukou – kŕmiť dieťa, odpovedať na maily, variť večeru a popritom možno aj sledovať obľúbený seriál. Vaša flexibilita a schopnosť riešiť viac úloh naraz je na úrovni vysokého manažéra. Len nezabudnite na to, že ísť na sto percent sa dá ísť len do určitého času. Takže pohov, mama. 

7. Všetci vám chcú radiť

Pripravte sa na záplavu rád od všetkých možných ľudí – od rodiny cez priateľov až po neznáme tety v parku. Každý má svoj názor na to, ako by ste mali vychovávať svoje dieťa. Stačí sa len usmiať, prikývnuť a ísť svojou cestou. Aj tak o tom rozhodujete vy. 

+ pocit, že vám srdce vyskočí z hrude láskou, ktorú cítite zakaždým, keď vás dieťa objíme. Je to neprenosná skúsenosť.  

Materská dovolenka je plná výziev a chce to nadhľad. Užite si, mamy! Je to len kúsok z vášho života. 

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: