7 TIPOV, ako sa starať o PLEŤ aj s minimom času

Redakcia | 4. Nov 2017
starostlivosťo pleť, vlasy, oči, pery, peeling

Časy, keď ste mohli svoju pleť pravidelne hýčkať všetkými možnými i nemožnými vodami, krémami, maskami, pílingom a sérami sú nenávratne preč. Momentálne vás zamestnáva drobec a vy máte pocit, že niečo také ako návšteva kozmetičky je čisté sci-fi. Do istej miery áno, ale aj doma sa dá občas čo-to zrealizovať. A áno, treba sa trošku prekonať...

OLEJE- čo môžu ponúknuť vašej pleti?

7 krokov k zdravej a sviežej pleti

Hydratujte

A to nielen zvonku, ale i zvnútra. Sledujete, či váš drobček prospieva, či batoľa dostatočne pije, ponúkate ho čajíkom, ale na seba zabúdate. Prečo? Vaše dieťa nemá nič proti, ak sa mamička napije a ani to nezaberie veľa času. Takže, pripravte si džbán, naplňte ho čistou vodou, poprípade obohaťte o trošku citróna či zázvoru a pite. Po dúškoch a pravidelne. Nevypite celý obsah naraz. Je to zbytočné a telo vodu pošle preč tak rýchlo, ako prišla...

Vyživujte

Využite v plnej miere sezónu čerstvého ovocia a zeleniny – doprajte si ju kedykoľvek a kdekoľvek. Uvidíte, že už po pár týždňoch sa vám vaša pleť, vlasy i nechty odvďačia. A aj na postave sa môže prijaté množstvo vlákniny i nižších kalórií pozitívne odraziť. Ako to urobiť? Pokojne si dajte zeleninovú polievočku, čerstvé ovocie či šťavu s vaším drobcom. A navyše, ovocie či zelenina môžu ísť nielen „dovnútra“, ale i „von“ – čo tak čerstvá uhorková alebo ovocná maska?

Vhodný krém

Nepodceňujte používanie krému podľa vašej vekovej kategórie – zbytočne si však nevyberajte prípravok pre staršiu pleť. Nemá to preventívny účinok. Taktiež na noc používajte nočný krém a na deň denný. Nezamieňajte ich, pretože denné krémy majú v sebe často i ochranný faktor proti slnku, a to sa práve v tomto období hodí.

Čistite a tonizujte

Iste si hovoríte, že to je samozrejmosť, ale ako tvrdia odborníci je to pravidlo, ktoré sa porušuje najčastejšie. Dôraz klaďte najmä pri večernom čistení, postačí vám voda a čistiaci gél, dôležité je, aby bol vhodný pre váš typ pleti. Pre dokonalejší efekt použite aj pleťové tonikum. Ak po únavnom dni s vaším drobcom ledva stojíte na nohách, mysľou sa vidíte pod perinou a očistiť si pleť je pre vás nadľudský výkon, je vám odpustené. Tento prehrešok si však môžete dovoliť  naozaj iba sporadicky. Ak ste si cez deň stihli vykúzliť mejkap, tu sú kompromisy neprípustné. V tomto prípade máte povinnosť zbaviť tvár nečistôt. Aby sme nezabudli, detské vlhčené obrúsky sa nepočítajú.

Peelingujte

Toto sa vám bude určite páčiť, pretože použitie peelingu je dovolené raz, max. 2-krát do týždňa. V rámci wellness chvíľky (tou wellness chvíľkou myslíme kúpeľňovú dvojhodinku vo vani, kým je drobec s ockom alebo babkou a vy máte malý kúsok dňa čas iba pre seba). Vaša pleť bude po peelingu žiarivejšia, prekrvená a zlepší sa aj prísun kyslíka. Póry sa otvoria a pleť je tak lepšie pripravená na následné ošetrenie krémom, nezabudnite, že ten je po peelingu povinný.

Tip MAMA a ja
Masku si môžete aplikovať kedykoľvek... Hoci aj pri varení obeda pre drobca, alebo keď ho uložíte na poobedňajší spánok. Ak použijete zlupovaciu, ani ju nemusíte umývať. Niektoré hydratačné si tiež nemusíte zmyť.

Starajte sa o pery a oči

Pri starostlivosti o pery vám úplne postačí balzam, najlepšie s vitamínom E pre hebkejší efekt, výborný je aj olivový olej, ktorý perám dodá dostatočnú hydratáciu. Majte ho uložený napríklad v kočíku a počas prechádzky si ho, kedykoľvek vám napadne, aplikujte na pery.

Najlepšie domáce suroviny pre vašu pleť

Po prebdenej noci s drobcom na rukách ste sa vydesili pri pohľade na vaše opuchnuté a sčervenané oči? Spánok by tu bol asi najefektívnejší, to si ale vaše dieťa nemyslí, preto skúste očný krém, ktorý najlepšie pôsobí v noci, ale pokojne si ho môžete aplikovať aj cez deň, prstami ho jemne vklepte do pokožky. Skúste niekedy aj starý overený trik s plátkami uhoriek, ktoré okoliu očí dodajú dostatok hydratácie.

Ošetrenie odborníkom

Vieme, že pri všetkých tých starostiach s deťmi, domácnosťou a prácou je návšteva kozmetičky v nedohľadne, ale v intervale aspoň 1x za dva mesiace, by sa to v rámci správneho time managementu malo dať zvládnuť. Pri návšteve si vždy dohodnite ďalší termín, budete mať tak dostatok času zariadiť si stráženie vášho malého pokladu.  

Pleť, o ktorú je postarané sa vám odvďačí bezchybným vzhľadom, z ktorého sa budete tešiť aj v staršom veku. Nezabúdajte, že pleť si pamätá a to čo sa jej dostáva, neskôr aj vráti.  

ČO dokáže urobiť mäta s vašou pleťou a vlasmi?

TIPY pre mastnú pleť

pleť, starostlivosť o pleť, peeling, krém, ľad, mäta

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: