Anketa MAMA ROKA 2023 už pozná svojich víťazov

Redakcia | 14. november 2023
Anketa MAMA ROKA 2023 už pozná svojich víťazov

Silné príbehy a emócie! V tomto duchu sa niesol štvrtý ročník ankety MAMA ROKA 2023.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov ankety MAMA ROKA 2023 už pozná svojich víťazov. V krásnych priestoroch ING Hubs Slovakia, generálneho partnera projektu MAMA ROKA 2023, odzneli silné príbehy mám a otcov, ktorých postretol neľahký osud a napriek tomu sa nevzdali a so vztýčenou hlavou bojujú ďalej. 

Bol to večer inšpiratívny. Mnohí sme sa neubránili slzám, pretože životy mám a otcov, ktorých sme na Galavečere mali možnosť spoznať, boli dojímavé a silné zároveň. 

Kto si odniesol ocenenie v jednotlivých kategóriách?

Galavečer odovzdávania cien v ankete MAMA ROKA 2023

ABSOLÚTNA MAMA ROKA 2023

Stanislava Dutková 

Stanke zistili v 26. týždni akútny problém. Jej malá dcérka Noemi nemala plodovú vodu. Tá totiž záhadne zmizla. Lekári predpokladali hydrocefalus a mnoho ďalších hrozivých diagnóz. Stanka to ale nevzdávala a verila, že Noemi sa narodí živá, aj keď prognózy neboli ani zďaleka také pozitívne. 3. januára 2018 uzrela jej vytúžená dcérka svetlo sveta. Ale boj sa neskončil. Diagnózy Noemke stále pribúdali, ale sila, láska a vytrvalosť jej mamy bojovníčky taktiež rástli a rastú dodnes.  

Mama roka 2023

MAMA ROKA 2023 v kategórii bojovníčka

Anna Murínová 

Anna je slobodná mamička a má 7 ročného synčeka Boriska, ktorému diagnostikovali detskú mozgovú obrnu. Partner ju nechal, ešte kým bola tehotná. Neskoro jej počas tehotenstva diagnostikovali cukrovku, preto sa Borisko narodil so zdravotnými problémami. Ale nevzdali sa a spoločne bojujú do dnešného dňa. Popri práci a povinnostiach si robí školu ako zdravotná sestra. 

Mama roka 2023

MAMA ROKA 2023 v kategórii podnikateľka

Romana Kiššová 

Romana ešte počas vysokej školy založila eshop s profesionálnou dekoratívnou kozmetikou. Snívala, že hneď po škole sa stane mamou a úspešnou podnikateľkou v jednom. Korona ale všetko zmenila a Romana bola nútená zmeniť svoje plány. Na pár mesiacov prijala prácu grafičky. Prisahala, že keď otehotnie, vyrobí svojmu bábätku ten najkrajší spomienkový album. Bohužiaľ, o dieťatko prišla. A to niekoľkokrát. Svoj sľub ale dodržala a spomienkovú knižku vytvorila. Dnes sa teší obrovskému úspechu zo svojej tvorby a ešte z niečoho - Romana sa stala mamou a prišla za nami aj so svojím 6 týždňovým bábätkom.

Mama roka 2023

MAMA ROKA 2023 v kategórii influencerka

Veronika Križalkovičová 

V 8 týždni prišla Veronika ku gynekológovi, aby jej potvrdil tehotenstvo. Z ordinácie vyšla s ultrazvukom, na ktorom boli tri malé bijúce srdiečka. O mesiac na to pribudlo štvrté. Dnes sa Veronika s manželom tešia zo štyroch krásnych zdravých detí. A o svoje radosti a strasti sa delia na sociálnych sieťach, kde sa im podarilo vybudovať si slušnú komunitu ľudí, ktorá im fandí a v rodičovskej ceste ich podporuje. 

Mama roka 2023

OCKO ROKA 2023 v kategórii Ocko roka 

Juraj Valach 

Otec Juraj je bývalý reprezentant v ľadovom hokeji, olympionik a účastník MS v roku 2014. Pred 7 rokmi prišiel o manželku po krvácaní do mozgu pri pôrode dvojičiek. Žiaľ, dvojičky prišli na svet vo veľmi skorom štádiu tehotenstva - v 25. týždni. Syn Jerguš prišiel na svet druhý po dcérke Amálii. Po nedostatočnom prísune kyslíka doško k ťažkému poškodeniu mozgu s celoživotnou diagnózou - mozgovou obrnou na všetky 4 končatiny a s ťažkou duševnou zaostalosťou. Juraj nie je “bežný” otec. Pracuje totiž ako profesionálny športovec, ktorý niekoľkokrát do týždňa precestuje stovky kilometrov, aby mohol svoje deti vidieť koľkokrát len na pár hodín aj medzi zápasmi alebo tréningami. Tomuto mužovi sa podarilo doslova nemožné - skĺbiť kariéru úspešného športovca a milujúceho otca dvoch krásnych detí. 

Mama roka 2023

Špeciálnu cenu, ako prejav našej podpory si odniesla Veronika Šmelková.

Mama roka 2023

Ďakujeme

Ďakujeme za všetky hlasy, ktoré ste posielali svojim favoritom, ďakujeme za to, že sme vďaka vašim nomináciám mohli spoznať týchto odhodlaných ľudí. Sú medzi nami a robia aj náš svet o kúsok krajším. 

Už teraz sa tešíme na ďalší ročník MAMA ROKA 2024, ktorý vyskladáme spolu s vami a vytvoríme silnú mozaiku príbehov, ktoré si zaslúžia našu pozornosť. ĎAKUJEME!