Tieto Barbie sa páčia celému svetu! Frida Kahlo je TOP

Tieto Barbie sa páčia celému svetu! Frida Kahlo je TOP
12.3.2018 v kategórii Infošky, autor Marika Koscelníková, foto: Boredpanda, Mattel, Instagram

Dokonalé blondýnovské Barbie sa menia na inšpiratívne vzory pre dievčatá. Pozrite si 17 nových bábik, ktoré boli inšpirované reálnymi ženami. "Môžeš byť kým chceš", také je motto novej série.

Barbie sa mení na inšpiratívnu ženu nielen výzorom

Už 58 rokov sú Barbie bábiky na scéne a pre mnohé dievčatá predstavujú vzor krásy a módnych trendov. Barbie bábiky sa však menia. Z dlhovlasých dlhonohých blondín s úzkym pásom a dokonalými prsiami sa stávajú inšpiratívne mnohotvárne bábiky vytvorené podľa reálnych žien.

Keď mama vymýšľa krásne veci
Prečítajte si tiež:

Keď mama vymýšľa krásne veci

Spoločnosť pristúpila k tomuto kroku po tom, ako jej prieskum medzi matkami potvrdil, že až 86 percent mám sa obáva vzoru, ktorý klasické Barbie bábiky pre dievčatá predstavujú.

Môžeš byť kýmkoľvek chceš

Takéto je hlavné motto tejto inšpiratívnej série. 

"Dievčatá sa s našimi bábikami vždy stotožňujú a sme radi, že im teraz môžeme ponúknuť reálne modely žien, ktoré sú múdre, úspešné a rozmanité. Mali by im pripomenúť, že môžu byť kýmkoľvek chcú byť v živote",  vyjadrila sa viceprezidentka a generálna riaditeľka spoločnosti Barbie, Lisa McKnight.

Každá bábika "Inspiring Women" je vybavená vzdelávacími informáciami o spôsobe, akým každá žena formovala spoločnosť. Súbor pozostáva tak z historických, ako aj z aktuálnych údajov. Sú medzi nimi Amelia Earhartová, prvá žena, ktorá lieta cez Atlantický oceán či uznávaná mexická umelkyňa a aktivistka Frida Kahlo.

www.boredpanda.com

Fotogaléria