Poznáte pojem NUTRIENTY? Dokážu nakopnúť váš IMUNITNÝ SYSTÉM!

Redakcia | 19. január 2018
prírodná lekáreň, bylinky, výživa, choroby, echinacea, propolis, brečtan, nutrienty, zinok

Nutrienty sú výživné látky podporujúce činnosť všetkých systémov v organizme, teda aj imunitného systému.

Echinacea, imunoglukán, vitamín A, C, E, ale aj D, koenzým Q10, probiotiká, zinok, nenasýtené tuky tzv. omega 3, to všetko sú nutrienty a sú dôležitým faktorom pri zvyšovaní imunity.

Nutrienty môžu byť súčasťou prevencie i terapie pri recidivujúcich či chronických infekciách. Pred ich užívaním však radšej konzultujte zdravotný stav s ošetrujúcim lekárom, ktorý dieťa (alebo vás), v prípade potreby môže odoslať na podrobnejšie vyšetrenie stavu imunitného systému.

Postavte imunitu na nohy!  
Prečítajte si tiež:

Postavte imunitu na nohy!  

Echinacea

Obsahuje silicu, inulín, vyššie mastné kyseliny, triesloviny, flavonoidy..., látky zvyšujúce obranné sily organizmu, teda tzv. nešpecifickú imunitu, preto echinacea patrí k stimulátorom imunitného systému.

Imunoglukány

Stimulujú biele krvinky zodpovedné za bunkovú imunitu, ktorá je zameraná na ochranu pred vírusmi a cudzorodými látkami.

Najúčinnejší aktivátor imunity je betaglukán, ktorý naštartuje obranyschopnosť organizmu a ochráni i pred respiračnými ochoreniami, ako sú napr. nádcha, viróza či prechladnutie.

D-vitamín

Poznatky posledných rokov poukazujú na významnú úlohu tohto vitamínu pri podpore vrodenej imunity proti vírusom a mikróbom.

Koenzým Q10

Štúdie preukázali schopnosť Q10 kompenzovať imunitnú nedostatočnosť zapríčinenú ochoreniami, ale aj starnutím. Odporúčaná preventívna dávka je 10 mg dvakrát denne, pri infekciách 20 až 200 mg.

Zinok

Urýchľuje rast imunitných buniek a brzdí delenie rinovírusov spôsobujúcich nádchu. Pomáha udržať funkciu týmusu a zlepšiť funkčnosť bielych krviniek. Priveľa zinku však môže spôsobiť nerovnováhu metabolizmu medi.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: