Nechtík lekársky pomôže Vašej pokožke

Nechtík lekársky pomôže Vašej pokožke
10.9.2018 v kategórii Infošky, autor Redakcia, foto: istockphoto.com

Túto liečivú bylinku naše starké zbierali nielen na čaj, ale hlavne na výrobu domácich nechtíkových mastí a tinktúr. Hojivé účinky nechtíka lekárskeho využívali pri ošetrovaní narušenej, popálenej či zapálenej pokožky. Je známe, že táto bylinka má na kožu liečivý účinok.

Nechtík lekársky má ako liečivá rastlina dlhú históriu. U nás sa využíval už od pradávna v ľudovom liečiteľstve. Jeho priaznivé terapeutické účinky sú výsledkom súčinnosti mnohých látok.

Nechtík lekársky má upokojujúce účinky na pokožku

Nechtík lekársky obsahuje vzácne éterické oleje, kyselinu salicylovú, flavonoidy , karotenoidy a enzýmy. Jeho účinky sa využívajú najmä v kozmetike na ošetrenie pokožky. Nájdete ho v prípravkoch proti striám v tehotenstve, aj v krémoch, ktoré hoja poškodené prsníky dojčiacich mamičiek. Nechtíková masť je účinná aj na častý problém bábätiek: vyrážky v plienkovej oblasti.

Ak máte problém s pokožkou, skúste ju upokojiť krémom z nechtíka lekárskeho. Zmeny uvidíte minimálne v tom, že sa zmiernia zápalové procesy (akné, vyrážky v oblasti plienok, vysušená pokožka na bradavách...) 

nechtík

Nechtík v BIO kvalite

Nechtík v produktoch Weledy je v BIO kvalite. Weleda ho pestuje vo vlastných záhradách v podmienkach kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva, ktoré zaručuje splnenie prísnych kritérií pre čistotu takto pestovaných surovín. Na hnojenie sa používa zvláštny kompost ošetrený preparátmi z liečivých bylín, aby sa rozvinuli silné a zdravé kvety.

Kvety nechtíka sa vo Welede zbierajú ručne. Zber prebieha hneď ráno. V tejto dobe majú kvety najvyšší možný obsah cenných látok. Nazbierané kvety sa odovzdávajú ihneď na spracovanie, aby nestratili nič zo svojej účinnosti.

Weleda na rozdiel od bežnej priemyslovo vyrábanej kozmetiky a ľudových prípravkov nepoužíva minerálne oleje získané z ropy ani bravčovú či inú masť a zásadne nikdy netestuje svoje výrobky na zvieratách.

Vo Welede každá surovina použitá pri výrobe ktoréhokoľvek nechtíkového prípravku prechádza prísnou kontrolou a má tzv. liekopisnú kvalitu, tj. kvalitu predpísanú pre výrobu liečiv. Táto kozmetika neobsahuje žiadne syntetické konzervačné látky, syntetické farbivá ani parfumy.

Fotogaléria