Na tom to čísle nájdete pomoc: Národná linka pre ženy zažívajúce násilie

Na tom to čísle nájdete pomoc: Národná linka pre ženy zažívajúce násilie
17.10.2018 v kategórii Infošky, autor Redakcia, foto: istockphoto.com

Potrebujete pomoc?

Volajte
0800 212 212

Bezplatná non-stop linka pre ženy zažívajúce násilie.

  • Národná linka pre ženy je dôverným a bezpečným priestorom pre ženy, ktoré sú ohrozené alebo zažívajú násilie. Poradkyne na linke poskytujú krízovú pomoc a všetky potrebné informácie. Pripravené sú hovoriť o všetkých druhoch násilia, s ktorými sa ženy vo svojich životoch stretávajú.
  • Spolu s volajúcou ženou sa snažia minimalizovať riziko, ktorému je v násilnom vzťahu vystavená. Informácie, ktoré volajúca žena poskytne, sú absolútne dôverné.
  • Národná linka je zároveň miestom prvého kontaktu, kde sú ženám poskytnuté všetky dôležité informácie o násilí páchanom na ženách, najmä o násilí v blízkych vzťahoch. Poradkyne odpovedajú taktiež na základné otázky týkajúce sa právnej pomoci a asistujú ženám pri hľadaní ďalšej pomoci v jej regióne.
  • Národná linka pre ženy je dostupná všetkým ženám, teda aj tým, ktoré majú sťažených prístup k potrebným k informáciám, majú zdravotný alebo iný hendikep. S poradkyňami sa môžete spojiť prostredníctvom bezplatnej telefonickej linky a v blízkej budúcnosti aj cez internetovú komunikáciu alebo prostredníctvom e-mailu.
  • Pri akútnom ohrození, alebo v istých presne vymedzených situáciách, poradkyne so súhlasom ženy kontaktujú políciu, záchrannú zdravotnú službu alebo inú inštitúciu, ktorá jej môže pomôcť.
Zdroj: www.employment.gov.sk
DOMÁCE NÁSILIE nie je mýtus!
Prečítajte si tiež:

DOMÁCE NÁSILIE nie je mýtus!