Ježiškova poradňa: Čo urobí radosť tým najmenším

PR | 27. Nov 2019
Ježiškova poradňa: Čo urobí radosť tým najmenším
foto: PR

Vianoce by nemali byť o hromadách darčekov, ale hlavne o spoločných chvíľach. Správne zvolený darček navyše deti zabaví a poteší viac, ako keď nevie, po ktorom skôr siahnuť. Tu je pár osvedčených tipov.

Novorodenec 0 - 6 mesiacov

Je snáď pravidlom, že najmenšie deti poteší viac než samotný darček, jeho obal. Trhanie farebných, šuštiacich papierov je pre nich často najlepším vianočným zážitkom. Darček, ktorý ocenia nielen bábätká, ale často aj rodičia, je vibrujúce, polohovateľné kresielkoZopa Relax. Mimiko sa upokojí a zabaví poznávaním nových tvarov a materiálov na hrazdičke a rodičia si oddýchnu od nosenia.

baby direct

Bábätko 6 - 12 mesiacov

Ako deti rastú, majú túžbu objavovať svet. Ideálnym darčekom pre malých objaviteľov je trojkolka. Nielen, že si s ňou deti užijú veľa zábavy, ale navyše sa na nej naučia držať rovnováhu a zoznámia sa, ako fungujú pedále. Najvhodnejšie sú trojkolky ako Zopa Citigo alebo Doona Liki Trike, ktoré porastú spolu s vašim dieťaťom. Majú vodiaca tyč a chrbtovú opierku, ktorú možno postupne, ako dieťa zdokonaľuje jazdu, odstrániť.

Ku zdokonaľovanie pohybových schopností skvele poslúži tiež podložka. Tá by mala byť z protišmykového materiálu a mala by mať dobré izolačné schopnosti. Mamičky si chvália napríklad podložku Zopa Play.

baby direct

Deti v tomto veku si často nájdu svojho prvého nerozlučného kamaráta v podobe plyšovej hračky. Ideálnym kamarátom môže byť napríklad pletené, antialergénne zvieratko, ktoré je vďaka svojmu dizajnu aj krásnym doplnkom do izbičky.

Batoľa 1,5 - 3 roky

Deti v tomto veku radi napodobňujú dospelých. Poteší ich preto napríklad odrážadlo podobné skutočnej motorke ako je Zopa Easy Way alebo odrážadlo s kovovou konštrukciou Zooter.

Staršie deti už  majú potrebu na vlastné súkromie, miesto, kde môžu schovať seba aj svoje poklady. Doma v izbičke ale napríklad aj v lete na záhrade si užijú veľa zábavy aj súkromia v preliezacích  domčekoch. Ten od Zopy má navyše aj špeciálnu miestnosť na loptičky.

Všetky tipy z Ježiškovej poradne nájdete na www.funbaby.cz.

Fotogaléria

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: