Čo robiť, aby naše deti nesedeli na zadku?

PR | 21. Jun 2019
Čo robiť, aby naše deti nesedeli na zadku?
foto: Športuj Slovensko

Obezita netrápi len dospelých, bohužiaľ útočí už aj na naše deti. Švihadlá a lopty vymenili za mobily a tablety, ich chrbtice trpia a brušká sa obaľujú tukom.

Preto známi olympionici a športovci spoločne apelujú na to, aby celé rodiny vstali z gauča a prihlásili sa na jedno zo série jedinečných podujatí Športuj Slovensko. Dva zo štyroch letných „Olympijských dní“ sú už za nami, v Prešove a na Štrbskom Plese si zašportovalo viac ako 7 000 zúčastnených. Ďalšie dva nás čakajú v Banskej Bystrici 23. júna a v Bratislave 21. septembra.

Súťažne i rekreačne

Cyklistika, kolobežky a beh. Toto sú súťažné kategórie, z ktorých si vaše dieťa môže vybrať a do ktorej ho viete zaregistrovať. 

Deti vo veku od 5 do 15 rokov sú rozdelené do kategórií a primerane ich veku absolvujú trasy rôznej dĺžky, či už bežecky, alebo na bicykli, odrážadle či kolobežke. Víťazi z každej kategórie majú zaručené hodnotné ceny a každý zaregistrovaný športovec dostane špeciálnu medailu a tričko Športuj Slovensko. Čerešničkou na torte je  priamo na mieste aj  súťaž o športové bicykle pre celú rodinu, ktoré venuje generálny partner projektu BILLA a slovenský výrobca bicyklov CTM.

Kto si netrúfa súťažiť, prípadne ešte nemá presne zadefinovaný svoj športový vkus,  môže si vybrať zo širokej ponuky športov na vyskúšanie. Svoj talent môžu deti v letnej sérií rozvíjať napríklad vo futbale, basketbale, biatlone, boxe, golfe, atletike, florbale, volejbale, či gymnastike. A to všetko za asistencie ozajstných športových hviezd, ktoré doteraz mohli vidieť iba na televíznych obrazovkách alebo v časopisoch. 

Známi olympionici dodajú deťom chuť športovať

Podujatie Športuj Slovensko, ktorého organizátorom je Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV) a generálnym partnerom je spoločnosť BILLA, odštartovalo svoju letnú sériu na východe Slovenska, potom sa presunulo pod Tatry.

Známi športovci a olympionici boli tou ozajstnou motiváciou k priam špičkovým športovým výkonom. Deti sa striedali na športoviskách, len čo jednu aktivitu dokončili, už sa tešili na ďalšiu. Dlhé rady sa tvorili pred ringom nášho najúspešnejšieho boxera Tomiho „Kida“ Kovácsa, ktorého zverenci učili deti základné boxerské grify a dokonca v ringu privítali aj podaktorých odvážnych oteckov.

 V Banskej Bystrici sa deti môžu tešiť na ambasádorov projektu -  trojnásobnú olympijskú víťazku Anastasiu Kuzminu, lyžiarov bratov Adama a Andreasa Žampovcov, či vodnoslalomára Mateja Beňuša. Opäť príde aj futbalista Robo Vittek i motocyklový pretekár Ivan Jakeš. V Bratislave príde deti podporiť aj strelkyňa Danka Barteková. 

Pozrite sa, ako skvele bolo na podujatí v Prešove!

Športovať je zábavné i užitočné

Hrozivé štatistiky uvádzajú, že na Slovensku je za obéznu považovaná jedna zo šiestich osôb, týka sa to bohužiaľ už aj detí. Riziko obezity sa však dá eliminovať práve správnym nastavením životného štýlu a zavedením pravidelného pohybu do života našich najmenších. 

Práve preto projekt Športuj Slovensko podporil generálny partner, spoločnosť BILLA, ktorá sa snaží nabádať k športu nielen verejnosť prostredníctvom takýchto podujatí, ale aj svojich zamestnancov. Za roky pôsobenia na slovenskom trhu si vo firme vybudovali bežeckú, turistickú, vodácku a lyžiarsku komunitu. Podujatie v Tatrách si naplno užila aj marketingová riaditeľka spoločnosti BILLA, Denisa Pernicová so svojimi synmi: „Som veľmi rada, že aj druhé podujatie si prišlo vychutnať toľko ľudí. Krásne slnečné počasie nás všetkých nabilo energiou na športovanie, deti si chodili oddýchnuť do nášho  BILLA stánku a dopĺňali vitamíny jabĺčkami. Takto sme aj v praxi potvrdili, že naša koncepcia prepájania pohybu so zdravou stravou pekne funguje.“

Fotogaléria

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: