Narodeninová oslava: 4 tipy na hry pre deti

Mgr. Ivana Majdová | 2. Sep 2016
Narodeninová oslava: 4 tipy na hry pre deti

Chystáte drobcovi naozajstnú narodeninovú oslavu a hľadáte tipy na hry? MAMA a ja vám poradí!

Zima, teplo, teplejšie

Potrebujete papierový štítok krikľavej farby. Všetky deti idú za dvere, iba jedno dieťa zostane samo v miestnosti a lístoček umiestni tak, aby aspoň kúsok vytŕčal. Potom zavolá ostatných, aby ho našli. Ak s tým majú problémy, môže ich navigovať slovami zima, teplo, teplejšie, horíš.

Neprehliadnite: Darček k prvým narodeninám

Oheň, voda, blesk

Pri tejto hre každé dieťa potrebuje stoličku. Po zvolaní „voda“ deti vyskočia na stoličku, „blesk“ znamená, aby sa pod ňu rýchlo schovali, a pri slove „oheň“ sedia a kričia: HORÍÍÍ!

Prvý v cieli

Deti stoja na čiare a dospelý im dáva otázky typu: čo je rýchlejšie, väčšie, studenšie a pod. Dieťa, ktoré odpovie správne, smie spraviť krok vpred. Vyhráva ten, kto je prvý v cieli.

Všetko, čo potrebujete vedieť o oslave drobca: Narodeninová torta a oslava: aká a kedy?

Čo je vo vaku?

Do väčšieho ruksaku alebo vreca tajne umiestnime niekoľko rôznych predmetov (jablko, špongiu, plastový hrnček, tenisovú loptičku). Deti hádajú podľa hmatu, o aký predmet ide.

Ešte jedna rada na záver (medzi nami, mamami)

Pred detskou oslavou určite nerobte veľké upratovanie – aj tak budete po oslave musieť upratovať znovu. To radšej zájdite na kozmetiku alebo masáž. Tam sa zrelaxujete, lebo okrem rekvizít budete na narodeninovej oslave s deťmi potrebovať i zdravý nadhľad a pevné nervy.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: