Daruj školské pomôcky!

Redakcia | 22. Aug 2009

Zapojte sa do dobročinnej akcie Mladej charity a darujte školské pomôcky.

O čo ide?
Ide o dobročinnú akciu Mladej charity, do ktorej sa môžeš zapojiť aj ty. Zbierame školské pomôcky pre deti z chudobných rodín a pre deti z detských domov, ktoré nemajú toľko peňazí, aby si mohli kúpiť nové veci do školy.

Preto ak máš doma školské potreby, ktoré už nevyužiješ, môžeš si prostredníctvom stránky www.mladacharita.sk zvoliť zariadenie v tvojom okolí, ktoré s radosťou príjme, pre teba možno nepotrebné, školské potreby. Teba to nič nestojí a zároveň pomôžeš deťom zo sociálne slabých rodín vstúpiť do nového školského roka s riadnou novou výbavou, akú žiak potrebuje.

Čo treba urobiť?


DARUJ
školské pomôcky, ktoré už nepotrebuješ napr. peračníky, farbičky, fixky, pravítka, perá, zošity, školskú tašku, vodovodné či temperové farby alebo iné užitočné veci do školy. Pomôžeš tak deťom, ktoré nemajú rodičov alebo deťom, ktorých rodičia nemajú dosť peňazí, aby im mohli kúpiť nové. Jedinou podmienkou je, aby darované školské potreby boli funkčné a nie pokazené. Tak sa z nich budú môcť tešiť všetky deti, ktoré ich budú používať na vyučovaní.

 

 

PRINES veci, ktoré chceš darovať do niektorého z centier charity, ktoré je najbližšie k miestu tvojho bydliska. Centrá ťa radi privítajú v termíne od 24.augusta do 7.septembra 2009. Adresy všetkých zariadení charity ako aj ostatných vybraných centier, kam môžeš priniesť školské pomôcky určené na darovanie, nájdeš na internetovej stránke www.mladacharita.sk alebo www.rodinka.sk.

 

 

NAPÍŠ odkaz alebo krátky list s venovaním pre dieťa, ktoré dostane od teba školské potreby, ktoré si sa rozhodol darovať. Môžeš mu v liste napríklad popriať veľa chuti do učenia a zaželať mu, aby sa mu v novom školskom roku darilo, alebo opísať nejaký tvoj veselý zážitok, ktorý si zažil v škole. Bude to pre toho chlapca alebo to dievča prekvapenie, ktorému sa určite poteší.

 

 

POVEDZ o tejto akcii aj svojim kamarátom, ktorí by tiež mohli darovať školské potreby a pomôžeš tak ďalším deťom v núdzi, aby sa aj oni tešili do školy. Zapoj sa do úplne prvej akcie Mladej charity. Môžeš nám napísať alebo zavolať ako si pomohol iným deťom, čo si im daroval, ako sa ti to páčilo.... a ak urobíš aj fotku, pošli nám ju tiež. Naša adresa je: Slovenská katolícka charita, Kapitulská 18, 814 15 Bratislava, telefón: 02/5443 1506, mobil: 0911 447 578 alebo e?mail: office@charita.sk.

 

 

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: