Ako podporiť koncentráciu dieťaťa? Tip pre rodičov.

Redakcia | 7. Apr 2017
Ako podporiť koncentráciu dieťaťa? Tip pre rodičov.

Ako podporiť koncentráciu dieťaťa v škole? Ako zabezpečiť, aby sa dieťa lepšie učilo a sústredilo?

Podporte u detí to, čo ich zaujíma

Dôležitým predpokladom na školské úspechy je schopnosť vedieť sa koncentrovať. Ak sa deti rady zaoberajú jednou vecou dlhší čas, je to väčšinou dobrá cesta k rozvoju vytrvalosti a pozornosti.

Príklad:

6-ročná Lujza bola cez víkend u starých rodičov. Všetci traja spolu navštívili hrad. Odvtedy sa Lujza hrá takmer bez prestávky so svojím rytierskym hradom.

Keď mama objavila u svojej dcéry veľký záujem o rytierov a hrady, zašla s Lujzou do knižnice. Obe odtiaľ vyšli vybavené kôpkou kníh o živote v stredoveku. V nasledujúcich dňoch spoločnými silami zhotovili rytiersku helmu a klobúk pre hradnú pani a hrali sa na stredovek.

A to ešte nebol koniec. Mama si na obed vymyslela veselé jedá. Podávala sa rytierska polievka a puding hradného strašidla. A Lujzu, samozrejme, bavilo zapodievať sa touto tematikou.

Prečítajte si: Prečo nie sú deti v škole šťastné?

Schopnosť koncentrovať sa závisí u detí od mnohých okolností

Ak v kuchyni neustále beží rádio a je ho počuť až do detskej izby, nenájdu deti svoj pokoj. Neustála zvuková kulisa odpútava pozornosť a spôsobuje, že sa dieťa nevie zaoberať jednou vecou.

Aj telefón je v mnohých rodinách rušivým faktorom. Keď sa s dieťaťom hráte, nemali by ste ho dvíhať, prípadne sa dohodnite s volajúcim, nech sa ozve neskôr.

Prečítajte si: Zopár tipov na aktivity rozvíjajúce detskú predstavivosť

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: