Marec 2015

Predplaťte si MAMA a ja a získajte časopis rýchlo, pohodlne a s bonusom.

Vybrať si môžete z 3 východných ponúk:

1. časopis MAMA a ja za = 15 €
Predplatné MAMA a ja na jeden rok vrátane poštovného.
Hodnota 12 čísiel je 18 €, získate tak zľavu 3 €

2. MAMA a ja + časopis FIT štýl = 25 €
     Predplatné MAMA a ja na jeden rok, 12 čísiel v hodnote 18 €
+ Predplatné časopisu FIT štýl na jeden rok, 10 čísiel v hodnote 22 €
Hodnota oboch časopisov je 40 €, získate tak zľavu 15 €!

3. MAMA a ja + ŠPECIÁLNY BALÍK RODINNÝ LEKÁR NA 1 rok = 33 €
Predplatné MAMA a ja na jeden rok, 12 čísiel v hodnote 18
+ Lekár na telefón každý deň od 16:00 do 22:00 hod., pre celú rodinu – max. 4 osoby v spoločnej domácnosti na celý 1 rok od dátumu registrácie

Výhody RODINNÉHO LEKÁRA:

 • Telefonické konzultácie s odborným lekárom v reálnom čase, keď to potrebujete.
 • Sprostredkovanie odborných vyšetrení bez dlhého čakania.
 • Možnosť zaslania výmenného lístka na odborné vyšetrenie e-mailom.
 • Rodinný lekár je s vami každý deň, aj v zahraničí, v prípade potreby i prostredníctvom videohovoru (Skype).

  Marcové vydanie MAMA a ja vám prináša veľa zaujímavého „mamičkovského“ čítania

   

  Niečo pre tehuľky

  Tehuľka pod drobnohľadom
  Aj keď je tehotenstvo považované za fyziologický stav, väčšina žien v tomto období pravdepodobne navštevuje lekára oveľa častejšie než na to boli zvyknuté – cieľom je sledovať zmeny prebiehajúce v organizme matky, vývoj jej zdravotného stavu a taktiež vývoj dieťatka. Prehľad všetkých vyšetrení, ktoré na tehuľku čakajú nám priblíži náš stály spolupracovník, gynekológ, MUDr. Peter Brenišin.

  Vyberáme detskú postieľku
  Výbavička sa pekne napĺňa a už chýba len postieľka? Ale aká – klasická, kolíska, stará, nová, efektný košík na sladké sníčky? Možností je veľa...

  Čo znamená zvýšená teplota v gravidite? Môže strava ovplyvniť to, či sa nám narodí chlapček alebo dievčatko? Môže sa alergia v tehotenstve zlepšiť?
  Nielen na tieto otázky nám dá odpoveď rubrika 9 mesiacov zaujímavostí.

  Svet bábätiek

  Mrazené alebo čerstvé potraviny?
  Môžeme na prvé príkrmy použiť aj mrazené ovocie či zeleninku z vlastnej záhradky? Majú ešte nejakú výživovú hodnotu? Ako správne mraziť a ktoré druhy ovocia a zeleniny?

  Aromaterapia pre najmenších
  Prírodné rastlinné oleje vedia vďaka svojej vôni vytvoriť príjemnú atmosféru. Predovšetkým sa však osvedčili ako šetrný liečebný prostriedok proti najrôznejším neduhom. Ktoré použiť a ako?

  Psychomotorický vývin dieťaťa  od 1. dňa k 1. roku
  „Rastiem ako z vody!“ alebo Čo všetko už „vie“ drobček v 3. mesiaci?                   

  Bojujeme s prvými zúbkami!

  Utrápenej mamičke dajú svoje grífy a rady čitateľky v rubrike Mamy radia mamám.

  4 zásady, ako predchádzať vysušovaniu pokožky u bábätka

  Čo treba dodržiavať pri starostlivosti o najcitlivejšiu pokožku najmenších?

  Trápenia i radosti škôlkarov a školákov

  Farbosleposť – keď červená = zelená

  Sú všade okolo nás – farby. Bez ich poznania neprejdete cez cestu so semaforom, nevyplníte to správne tlačivo v banke, popletiete si výrobok v potravinách... Ako rozpoznať „farebný“  hendikep u dieťaťa?

  Trápi nás námesačnosť...
  Ruky vystreté pred sebou, pomalá chôdza po streche, život ohrozujúce konanie. V koľkých filmoch sme sa na námesačnom hrdinovi schuti zasmiali? Zvláštny stav polospánku/polobdenia je opradený mnohými mýtmi. Laické vnímanie je založené na domnienkach o súvise mesačných fáz s podivnými nočnými výletmi. Vedeckú verejnosť zaujíma aktivita mozgu v stave námesačnosti.

  Nadané dieťa – zo škôlky do školy

  Číta, píše, počíta, hovorí po anglicky, krásne spieva, chodí na gymnastiku... Bianka je, zdá sa, hotová školáčka. Pravda je však taká, že má iba 5 rokov a na školu si bude musieť ešte počkať. Ale možno aj nie...

  Zdravie malých i veľkých

  Popôrodná depresia – nechcená a nečakaná

  Radosť, šťastie a naplnenie – takéto pocity prežíva po narodení svojho dieťatka takmer každá žena. Skutočne iba takmer, niektoré ženy musia totiž popri 24-hodinovej starostlivosti o bábätko, o seba i o rodinu bojovať s úplne opačnými pocitmi – strachom, obavami zo zlyhania, čiernymi myšlienkami. Aj taká môže byť popôrodná depresia...

  Piata a šiesta choroba

  Zdá sa, že sú to choroby „bez mena“, keďže majú len číselné označenie. Tieto vírusové ochorenia, s trochu zvláštnymi názvami, však patria medzi časté infekčné choroby v detskom veku.

  Lekár mieni a človek...

  Zanedbaná starostlivosť, prehliadnutie či ignorácia lekárov? Naša čitateľka (kvôli zachovaniu anonymity volajme ju Elena) zažila za posledný rok svojho života všetko. Smutné je, že následky na svojom zdraví si ponesie sama... Jej príbeh prinášame aj ako návod pre tie z vás, ktoré sú v podobnej situácii a nevedia, ako sa dovolať spravodlivosti.

  Aj mamičky môžu mať problém...

  Čo vedie mladé mamy k tomu, aby siahli po alkohole, kde je tá posledná kvapka, kedy by sa už mali so svojím problémom obrátiť na odborníka? A je vôbec šanca, že sa závislosti zbavia, aby tak mohli opäť vytvoriť plnohodnotnú rodinu pre svoje deti?

  Pre rodinu...

  Hlboko do vrecka
  Uživiť rodinu a jej nároky z jedného platu – ak si zoberieme klasickú situáciu, kde je živiteľom otec dieťaťa – a rodičovského príspevku matky, je v prípade priemerných zárobkov na Slovensku umením. Dajú sa v rodine s jedným príjmom nájsť finančné rezervy? Kde ich hľadať, čo má v rozpočte dostač červenú a čo, naopak, nesmie?

  • Vytvorte si efektné svietniky na veľkonočný stôl
  • Ochutnajte jogurty i tvaroh v netradičných receptoch
  • Pre a proti: „Povolania“ MAMA