Apríl 2015

Aprílové vydanie obľúbeného časopisu mladej rodiny je konečne tu! Čo sa v ňom dozviete?

9 mesiacov zaujímavostí

Tentoraz na tému menštruačného cyklu po pôrode, Hamiltonovho hmatu, ale i toho, koľko stojí pôrod. Mesiac čo mesiac vám v tejto rubrike prinášame aktuálne, zaujímavé informácie týkajúce sa magických 9 mesiacov čakania na bábätko.

Panická porucha vs. tehotenstvo

Táto kombinácia je viac ako zlá, avšak aj ženy, ktoré ňou trpia, túžia po deťoch. S pomocou odborníkov, pochopením a prijatím svojho ochorenia, sa mnohým túto túžbu darí napĺňať...

Prvý rok – informácie a zaujímavosti

Obľúbená rubrika o období prvého veku dieťatka. Tentoraz sa pozrieme na záhadu zajakávania, zázračnú skin-to-skin terapiu, vysvetlíme si, ako nezdravé jedlá pôsobia na pôrodnú hmotnosť a obvod hlavičky dieťatka, ale i na to, či vziať alebo nevziať dieťa na ruky. Nášmu záujmu neujdú ani hanblivci!

Písanie denníka

Nie je len výsadou tínedžeriek! Pomáha aj zúfalým mamám – vedeli ste to? Skúste svoje pocity, zúfalstvá, omyly, úspechy či strach zveriť denníčku. Ako ho písať, ako ho viesť, ale i to, že sa stane vaším súkromným terapeutom, sa dočítate v aktuálnej MAMA a ja.

Dojčenie v noci – 7 tipov, ako sa dostatočne vyspať

Každá mama vie, čo je to vstávať k plačúcemu a hladnému bábätku niekoľkokrát za noc. Deti však automaticky nedokážu prespať celú noc. Keď sa bábätko počas noci viackrát zobudí a hlasným plačom vyžaduje svoje mliečko, po pár dňoch príchodu z pôrodnice je nielen mama, ale aj otecko na pokraji síl. My vám poradíme, ako využiť noc čo najlepšie na dostatočný oddych, hoci pri dojčení bábätka.

Poradňa výživy – jogurty

Aj tento mesiac MUDr. Vicianová v rubrike Výživa a zdravie najmenších poradí a zodpovie vaše otázky. Tentoraz sa venuje téme papania jogurtov a radí, po akých jogurtoch je u malých detí vhodné siahnuť.

Nepozornosť ako diagnóza

Je ich stále viac... Detí, ktoré nestíhajú množstvo povinností v škole i tempo učenia. Často však nejde o lajdáckosť či lenivosť. Za spomínanými ťažkosťami sa môžu skrývať aj označenia ADD alebo ADHD. O prvom z nich si povieme v aprílovom vydaní MAMA a ja.

Okrem toho všetkého v aktuálnom vydaní MAMA a ja nájdete:

- v poradni psychológa PhDr. Ivana Štúra nájde radu osamelá matka

- v poradni pediatra – MUDr. Andrea Hervayová zodpovie otázky ohľadom celiakie, zadržiavania stolice u detí, ale i prevencie častých ochorení a viróz

- v poradni homeopata MUDr. Richard Wagner poradí nervóznej a neistej mamičke, zodpovie otázku ohľadom nočného kašľa u dieťatka, ale dá svoje odporúčania aj potenciálnym oteckom

- v poradni gynekológa doc. MUDr. Jozef Záhumenský, PhD. vysvetlí riziká amniocentézy, tehuľkám povie niečo k ranným nevoľnostiam, pozrie sa spolu s vami na prevenciu po pôrode, ale i na to, kedy sa bábätko v brušku otočí a čo je to syndróm twin to twin

- ukážeme vám trendovú ležérnosť na prichádzajúcu jar a oblečieme v tomto duchu vás, vaše deti i vášho partnera

- v rubrike Art mama si vyrobíme krásne bacuľaté kvetináče

 

Časopis MAMA a ja je už stálicou na trhu časopisov pre mamičky. Obľúbený je pre svoju odbornosť, overené informácie, mamičky si rady čítajú príbehy a tiež rubriku Mamy radia mamám, kde si vedia vzájomne pomôcť, povzbudiť , poradiť, ale i pre mnoho iného, čo mesiac čo mesiac čítajú, zisťujú a dozvedajú sa práve vďaka MAMA a ja.

Ak chcete, aby vám časopis chodil pravidelne priamo do schránky, vyberte si najvýhodnejšiu ponuku pre vás a objednajte si ho! Tento mesiac špeciálna akcia – časopis MAMA a ja pre predplatiteľov so zľavou 3 eurá, v celkovej sume 15 eur / 1 rok, alebo špeciálna akcia – predplatné MAMA a ja + špeciálny balík Rodinný lekár na 1 rok za sumu 30 eur.

Viac na www.mamaaja.sk/predplatne

Byť v rodine MAMA a ja sa oplatí!