Máj 2015

Májové MAMA a ja – láskavé, inšpiratívne, náučné, bábätkovské, maminkovské...!

Aj v máji redakcia ORBIS IN prináša na trh mesačník MAMA a ja, ktorý už štrnásť rokov mesiac čo mesiac prichádza s informáciami, ktoré zaujímajú rodičov, budúcich rodičov, ale i starých rodičov.

V aktuálnom, májovom vydaní sme pre vás opäť priniesli množstvo odborných článkov, skúsenosti mamičiek, ale i tipy na úžasné jarné recepty či darček pre mamičku, lebo – ako inak – aj tento máj práve mamičky oslavujú svoj sviatok, Deň matiek! Oslávte a užite si ho, milé mamičky, hoci aj s vyloženými nohami a časopisom MAMA a ja v ruke!

Čo vás čaká v májovom vydaní?

Poradíme vám: 7 zdravých tehuľkovských receptov

Čakáte bábätko? Potom sa iste zamýšľate nad tým, čo jesť, aby bolo každé sústo zdravé, chutné, vyvážené a zbytočne nezaťažilo nielen žalúdok, ale i hmotnosť. Pretože už dávno neplatí, že jesť treba za dvoch! Čo si navariť, aby to spĺňalo všetky tieto kritériá?

Zistíte, že: Dojčiť môžete aj s vážnym ochorením

Občas nastanú situácie, keď sa mamička ocitne pred dilemou: dojčiť, alebo bude lepšie bábätko od dojčenia odstaviť? Prinášame vám informácie, ktoré vám pomôžu zorientovať sa v kontraindikáciách dojčenia, ale i v tom, kedy je dojčenie, napriek ochoreniu, možné.

Inšpirujeme vás: Rozvíjajte bábätko hudbou

Je všade okolo nás. Hudba nám dvíha náladu, upokojuje, nabudí, ale aj rozvíja. Využime toto umenie na rozvoj potenciálu a lepšiu pohodu svojho dieťatka. Fungovalo to v tehotenstve, funguje to aj po narodení. Neveríte? Vyskúšajte!

Odpovieme vám: Brezový cukor je „in“ – ale aj pre deti?

Do redakcie nám pre našu poradkyňu pre výživu a zdravie najmenších, MUDr. Katarínu Vicianovú, prišla otázka ohľadom používania brezového cukru u malých detí. Pani doktorka sa aj tejto otázke venovala veľmi odborne, o čom vás presvedčí jej zaujímavá a hĺbavá odpoveď. Ak teda neviete, či brezový cukor môžete alebo nemôžete dať vášmu dieťatku, nalistujte si v májovom vydaní stranu 44 a dozviete sa, čo potrebujete vedieť.

Upokojíme vás: 5 dôvodov, prečo dovoliť dieťaťu padnúť na zadok

Vysnívané, milované, dáva nášmu životu zmysel. Najradšej by sme ho v pomyselnej perinke držali zavinuté po celý život. Chránili, mojkali, dozerali naň. A teraz to príde: my vám prinášame 5 dôvodov, prečo dieťa nechať spadnúť na zadok. Budeme sa venovať dôvodom, pre ktoré je nutné dieťa neofukovať, ale pripraviť na život bez toho, aby sa večne držalo „maminej sukne“...

Pozrieme sa na problém: Mami, bolia ma nožičky!

Prvé roky života dieťaťa sú poznamenané nielen pozitívnymi zážitkami z objavovania nového sveta. Deti sa musia vyrovnať aj s nie práve najpríjemnejšími pocitmi pri prerezávaní zúbkov či raste končatín. Sú drobci, ktorí sa cez nepríjemné obdobia prenesú bez väčších problémov, a potom tí druhí... Ako na bolesť nožičiek? Na tento problém sme si posvietili spolu s odborníkmi v májovom vydaní MAMA a ja.

Bútľavá vŕba: Pauza vo vzťahu – záchranná brzda alebo forma bezbolestného rozchodu?

Ružové okuliare vo vzťahu skladá z očí realita. Zo začiatku je všetko ružové, motýlikové, nádherné. Život a vzťah však nemajú len ružovkasté odtiene. Kríza sa časom prejaví aj v tom najideálnejšom vzťahu. Ak však z úst partnera zaznie „Dajme si pauzu“, kontrolka bliká ako o život, a vôbec nie ružovou farbou... Zlovestnou, výkričníkovou, červenou. Čo teraz? Sme vašou bútľavou vŕbou. Posvietili sme si aj na tento partnerský zádrhel!

O láske: „Dieťa vychováva rodičov rovnako, ako oni vychovávajú jeho...“

V rozhovore s PhDr. Ivanom Štúrom, CSc., sa láskavo pozrieme na výchovu dieťaťa. Úžasný slovenský psychológ, ktorý v našom časopise dlhé roky vedie poradňu psychológa, inšpiroval svojimi výrokmi a radami mnohých zúfalých rodičov. Ako inak, aj rozhovor s ním sa nesie v znamení úcty, rešpektu a lásky. Nenechajte si ujsť toto výnimočné spovedné okienko pána profesora!


+ tipy na:

  • Darčekové dózy pre mamy
  • Zelené recepty
  • Mobilné aplikácie pre mamy
  • Májové zľavy v našom eshope

Navyše,...

...ak si teraz časopis MAMA a objednáte, získate darček: babylove hryzadlo! Časopis si môžete objednať telefonicky na čísle 02/43 42 62 66 v čase od 10,00 do 16,00 hod., emailom na predplatne@mamaaja.sk alebo prostredníctvom www.mamaaja.sk/predplatne. Na našej webstránke si môžete objednať aj elektronickú verziu časopisu!

Prajeme vám príjemný máj, aspoň nejakú tú chvíľu pre seba (a na čítanie), a krásny Deň matiek!

Redakcia MAMA a ja