Jún 2015

Júnové vydanie MAMA a ja prináša veľa kvalitného čítania

(nielen) pre rodičov

 

O tehotenstve a bábätkách


5 rád, ako intuitívne vybrať meno
Stovky slovenských mien v kalendári a milióny na internetových stránkach? Ako sa neutopiť v mori krstných mien a ako vybrať to pravé pre vaše dieťa? Neviete ako na to? Poradíme!

Informácie o:
- Plávaní v tehotenstve
- Syndróme dolnej dutej žily
- Listerióze a salmonelóze v gravidite

Akú veľkosť vecičiek pre bábätko?
Keď sa budete rozhodovať, akú veľkosť vecičiek bábätku vlastne nakúpiť, označenia na výrobkoch môžu byť dosť mätúce. Ako sa v nich vyznať?

Začíname s príkrmami – kedy a ako?
Kedy by sme mali začať s príkrmami? Sladkými či slanými? Aké fígle na deti použiť? Poradia čitateľky i MUDr. Katarína Vicianová – odborníčka na výživu najmenších.

Vývoj bábätka
Čím je charakteristický 6. mesiac?

 

O škôlkaroch a školákoch

8 vecí, ktoré by ste svojim deťom nemali hovoriť
Aj keď vieme, že nám naši drobci občas dajú poriadne zabrať a zachovať si pri nich chladnú hlavu je niekedy nad ľudské sily, skúste týchto osem viet vymazať zo svojej slovnej zásoby a možno budete sami prekvapení, čo všetko sa zmení k lepšiemu.

Aspergerov syndróm (z)mení život celej rodiny

Výnimočné, často mimoriadne inteligentné deti... A napriek tomu „zvláštne“, majúce problém spoločensky sa začleniť, chápať svojich blízkych. Deti, ktoré „vytŕčajú z radu“ a ktorých výchova nie je ľahká... Ich diagnóza je však pre mnohých ešte veľkou neznámou.

Ideme do tábora!
Ako vybrať „správny“ detský tábor? Odkedy je vhodné dať dieťa na takýto pobyt? A čo zbaliť malému výletníkovi?

DOVOLENKA AKO V ROZPRÁVKE – vyberte sa za Mickeym do Paríža alebo Harrym do Londýna!

Dotyky, ktoré liečia

Možno ste už počuli o „zázračných rukách“ liečiteľov, ktorí dokážu jedným dotykom vytiahnuť z tela choroby a uľaviť od bolesti. Schopnosť takto pomáhať druhým je darom, ktorý dostalo pár vyvolených. Každý z nás má však v sebe silu, vďaka ktorej môže rovnako uľahčiť život svojim blízkym – lásku. Tá materinská je svojou intenzitou neprekonateľná.

O zdraví

Trápia vás bolestivé kútiky na ústočkách?
Keď je nutná kyretáž
Lexikón detských chorôb: RUBEOLA

„Treba si dovoliť plakať a byť smutná,“ prezradila nám v rozhovore spisovateľka a mama Andrea Coddington.

Tvorivým mamám ukážeme, ako si vykúzliť originálny aranžmán z lúčnych kvietkov a pripraviť tie najchutnejšie lahodné a krémové poháre!

...a veľa ďalšieho kvalitného a zaujímavého čítania

 

+ bonus

Darček k predplatnému!

Čitatelia, ktorí si predplatia MAMA a ja získajú darček – babylove sadu na čistenie zúbkov!

Sada pomáha s nácvikom dentálnej hygieny u najmenších. Skutočne malá kefka je vhodná do detskej rúčky a extra mäkké štetinky z nylonových vlákien nedráždia citlivé ďasienka

a zúbky jemne a zároveň dôkladne vyčistia. Kefka je vyrobená z kvalitných materiálov vhodných pre deti, bez bisfenolu A i bez PVC.