Elementy

Vyhrajte filmové predmety s animákom Elementy!

6.6.2023

“Čo keby prvky, ktoré všetci poznáme, boli živé?” pýta sa Peter Sohn, režisér nového animované-ho filmu Elementy, ktorý prichádza do slovenských kín už 15. júna. Ako by asi vyzerali oheň, voda, zem a vzduch a ako by sa správali?

Dovoľte deťom spoznať živly, ktoré vládnu celému svetu

Vzduch má hlavu v oblakoch.
Zem rada zasieva semená.
Voda sa dostane aj tam, kam nemá.
A oheň vie byť výbušný.

Elementy  - celovečerný film, ktorý vás očarí

Film štúdií Disney a Pixar Elementy je úplne nový, originálny celovečerný film, ktorý sa odohráva v meste živlov, kde spolu žijú predstavitelia ohňa, vody, zeme a vzduchu. Príbeh predstavuje Ember drsnú, pohotovú a ohnivú mladú ženu, ktorej priateľstvo so zábavným, roztopašným a prúdivým chlapcom menom Wade spochybňuje jej presvedčenie o svete, v ktorom žijú, a o osobe, ktorou chce byť. A tiež o tom, že živly sa naozaj nesmú miešať.

Režisér filmu Peter Sohn hovorí, že príbeh, ktorý je preňho veľmi osobný, začal kresbou ohňa a vodnej postavy, ktoré spolu komunikujú. Predstavoval si nečakané priateľstvo medzi živlami a vzťah, ktorý určite vyvolá trápnosti, vtipkovanie a vtipné prešľapy. “Začal som vrstviť môj vzťah s manželkou – ja som Kórejčan a ona Američanka, napoly Talianka,” hovorí Sohn, “Spočiatku som tento vzťah pred rodičmi tajil, pretože oni – ako v starej škole - chceli, aby som sa oženil s Kórejčankou. Posledné slová mojej starej mamy boli doslova “Vezmi si Kórejčanku!” Rovnako ako Sohn, aj Ember je prisťahovalkyňa druhej generácie – len jej rodičia emigrovali z Ohňovej zeme do Element City, kde sa Ember narodila a vyrastala. Vydáva sa na cestu pochopenia vlastnej identity. Vrcholom Emberinej cesty – a v mnohom aj jej impulzom – je zábavné a osudové priateľstvo s vodným živlom menom Wade.

Pozrite si trailer tu: 

Film však nie je iba o inakosti a o tom, že aj keď sme každý iný, môžeme spolu vedieť vcelku dobre fungovať. Jeho posolstvo smeruje aj budovaniu vlastnej identity, či odkazu pre rodičov, ktorí majú často predstavy o budúcnosti svojich detí. Niekedy však bez toho, aby sa ich opýtali na ich vlastnú predstavu. A presne s tým zápasí Ember, otec ktorej vybudoval rodinný podnik a predpokladá, že Ember ho neskôr preberie.

“Pri mne samom bol predpoklad, že sa stanem lekárom, právnikom alebo obchodníkom, niečo z tých serióznych povolaní. Nevybral som sa však ani jednou z týchto ciest. Chcel som sa venovať umeniu a moji rodičia nevedeli pochopiť, ako by sa týmto mohol niekto živiť. Ale náš príbeh nie je o rodičoch Ember, ktorí jej hovoria - nie. Ona sama si hovorí nie. Bolo veľmi zaujímavé vložiť do Ember rozkol, ktorý som v tomto zmysle mal ja sám v sebe so svojimi rodičmi,” hovorí režisér.

Jedinečný príbeh o štyroch živloch vládnucich svetu prináša do slovenských kín distribučná spoločnosť CinemArt SK už 15. júna.

Elementy

Súťaž s animákom Elementy

Zapojte sa a vyhrajte filmové predmety s témou tohto jedinenčného príbehu. 
Stačí, ak správne odpoviete na otázku:
Akým pravidlom sa v Element City riadia všetky živly?

Odpoveď nájdete v traileri k filmu.

SÚŤAŽ UKONČENÁ! BLAHOŽELÁME.

Anet D. Nitra, Lenka K. Poprad